JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Teknoloji Çağının Şanslı Çocukları ÖZEL OKULDA VERİLEN EĞİTİMİ ALIYORLAR

Teknoloji Çağının Şanslı Çocukları ÖZEL OKULDA VERİLEN EĞİTİMİ ALIYORLAR
635 views Okundu
25 Mart 2018 - 17:37


.Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verilen Kodlama Egitimi Programı’nın ikinci ayağı da tamamlandı. Kızı Cemre’nin de içinde yer aldığı sınıfın sertifika törenine katılan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise minik öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünün tahsis ettiği bilgi sayar salonunda  verilen Kodlama Egitimi Programı’nın ikinci ayağı da tamamlandı. Kızı Cemre’nin de içinde yer aldığı sınıfın sertifika törenine katılan çocuk dedin mi  hangi durumda olursa olsun katılmayın prensip edinen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise minik öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

Saat 17.00’de Halk Eğitim Merekezi’nde başlayan sertifika töreni öncesinde öğrencilere pasta ve meyve suları ikram edildi.

Daha sonra öğretmenlerinin elinden sertifikalarını alan öğrencilerin mutluluklarına Başkan Yemenici de ortak oldu.

Öğrencilerin ve velilerin ricalarını geri çevirmeyen Başkan Yemenici, kızı Cemre’nin yanı sıra, her bir öğrenciyle de fotoğraf çektirerek başarı dileklerinde bulundu.

Kodlama Egitimi Programı nedir?

İlkokul çocuklarının , çocukların algoritmik düşünce sistemlerini nasıl geliştireceklerini öğreterek; problem üreten değil, problem çözen bir neslin gelişmesini sağlamak ve teknolojiyi sadece kullanan değil üreten bir nesil oluşturarak, geleceği şekillendirmesine katkı sağlamaktadır.

Scratch programı eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarının bir araya getirildiği; animasyon, bilgisayar oyunlarının tasarlanabildiği, interaktif hikâyelerin anlatılabildiği veya paylaşılabildiği bir görsel programlama dilidir. Bu şekilde hem eğlenerek, hem öğrenerek bu eğitimi alıyorlar.

Sınıf temsilcileri ve eğitimcilerin önemi büyük 

Şu an için özel okullarda verilen bu eğitim, Habitat ve Vodafon desteğiyle ücretsiz bir şekilde ilçemizde talepler doğrultusunda alınabilecek.

8-12 yaş aralığında çocukları kapsıyor. Pazar günkü eğitimi Bahaeddin Güçlü 2/B Sınıfı aldı. Bu eğitimi talep eden sınıf temsilcisi Feruzan Kalyoncu, destek veren isim İlknur Alas.

Her iki isim de bu eğitim olanağını kendilerine açan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne destekleri için teşekkür ederlerken, bu kapsamda taleplerin alınmaya devam edeceğini ve sınıflar kendi içinde organize olduğu taktirde seve seve yardımcı olabileceklerini söylediler.reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<