reklam
reklam
hava Kar
DOLAR 18,8291 %% 0
EURO 20,2261 %% 0.06
GRAM ALTIN 1.134,62 %% 0,28
ÇEYREK A. 1.855,11 %% 0,28
BITCOIN 440.267 %0.504
SON DAKİKA
Google News

BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI ENGİN , TAŞIMACI ESNAFIN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ

Son Güncelleme :

27 Kasım 2022 - 13:36

/ 343 kez okundu.
BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI ENGİN , TAŞIMACI ESNAFIN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ
reklam

Düzce Milletvekili Adayı Şafak Engin okulların tatilinden en çok zarar görecek  olanların taşımalı eğitim yapan esnaf olacağına dikkat çekti.

Engin,  bu konunun çözümünün gerekliliğine dikkat çektiği açıklamasında ;”Yaşanan Düzce depreminin ardından tedbir amaçlı Düzce Valiliği tarafından okullarımız 3 gün tatil edilmişti. Düzce Valiliğinden bugün yapılan açıklamada okulların 5 aralığa kadar yine tatil edildiği bilgisini öğrenmiş bulunuyoruz. Deprem sonrası okullarda hasar çalışmaları devam ettiği için eğitim öğretime mecburi bir ara verildi bunu yaparken servisçi esnafı düşünülerek hareket edilseydi daha iyi olurdu. Milli Eğitim’e taşımalı olarak servis çeken şoför esnaflarımız bu tatil sürecinde mağdur edilmiş durumda. İhale aldıkları gündem bu yana mazota %400 zam gelmişken servisçi esnafımız tüm zorluklara rağmen ihale şartlarını yerine getirmeye çalışıyor.

Buradan kamuoyuna soruyorum Bu yapılan tatil sürecinde  kronik hasta olanlar engelli olanlar ve hamile olanlar idari izin sayılacak ama maaşların herhangi bir kesinti olmayacak .Peki yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı ayakta kalmaya çalışan servisçi esnafımızın yevmiyeleri kesilecek mi? Sürekli adaletten bahsediyoruz sürekli hak ve hukuktan bahsediyoruz. Servisçi esnafımızın yevmiyelerinin kesilmesi hiçbir şekilde adaletle bağdaşmıyor. Unutmayalım ki bu arkadaşlarımızla zor şartlarda ev geçindiriyor çoluk çocuk okutuyor. Düzce bağımsız milletvekili aday olarak buradan tüm yetkililere sesleniyorum idari izinli olanların maaşlarında kesinti yapılmazken taşımalı servisçilik yapan servisçi esnafımızın hak edişlerini de kesmeyelim. “ dedi

 

reklam


reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.