reklam
reklam
hava Kar
DOLAR 18,8291 %% 0
EURO 20,2261 %% 0.06
GRAM ALTIN 1.134,62 %% 0,28
ÇEYREK A. 1.855,11 %% 0,28
BITCOIN 440.267 %0.504
SON DAKİKA
Google News

CHP İLÇE BAŞKANI  ABANOZ’DAN OKULLAR’IN  5 ARALIK 2022 YE KADAR TATİLİNE TEPKİ.

Son Güncelleme :

27 Kasım 2022 - 13:15

/ 725 kez okundu.
CHP İLÇE BAŞKANI  ABANOZ’DAN OKULLAR’IN  5 ARALIK 2022 YE KADAR TATİLİNE TEPKİ.
reklam

CHP Akçakoca ilçe Başkanı Tuğrul Abanoz yaşanan deprem nedeniyle okulların 5 aralık tarihine kadar kapatılması kararını eleştirdi.

Okulların en küçük bir doğal olumsuzluk sonrasında kolayca alınan bir kararla tatil edilmesinin eğitimde önemli aksamalara yol açtığını vurgulayan Abanoz yaptığı eleştirel açıklamasında “Pandemi süresince uzaktan eğitim alan öğrencilerimiz tabiri caizse “rüzgar esti, elektrik direğine karga kondu” diye valilik tarafından eğitime ara verilmesi, okulların kapatılması evlatlarımızın eğitimine olumsuz yansımaktadır.

3 Metre  karda, olumsuz hava koşullarında kilometrelerce yürüyen ,eğitim alan öğrencilerimizi görmezden gelip,

“2 cm” kar yağdı diye okulların tatil edilmesi eğitime verilen değeri bir kez daha göstermiş durumda.

ŞİMDİ GELELİM ASIL KONUMUZA.

5 Aralığa kadar eğitime ara verilmesinin sebebi yaşamış olduğumuz “5.9” büyüklüğündeki depremde zarar gören kamu binalarının genel durumunu özetler gibi.

Kamu binalarının ihale sürecinden bitimine kadar kontrolsüz, denetimsiz, ranta dayalı, az maliyetle çok para kazanma anlayışıyla hareket eden yandaş müteahhitlerin hırsı ve açgözlülüklerinin sonucu olarak evlatlarımızın eğitimine yansımaktadır.

Okullarda yapılan güçlendirme çalışmaları ve yenilerinin yapılması yapı denetim firmaları tarafından yeteri kadar denetlenmediği gibi görevini yapmayan yapı denetim firmalarının da denetlenmesi gerekmektedir. İlçeye gelen milli eğitim bakan yardımcısı okullarımızdaki eksiklikleri giderilmeden teslim almış, çoğu okul eksiklikleri ile eğitime açılmıştır. Sözde güçlendirme çalışmaları tamamı ile fiyaskodur.

Bu anlayış kamu ihalelerinin liyakate dayalı değil sadakate dayalı olduğunu, bu

müteahhitlerin yaptıkları binalara güvenmediklerini  de aynı zamanda bizlere göstermiştir. Geçmişte bunun örnekleri var mıdır? tabii ki vardır.

Önemli olan deprem gerçeğini kabul etmek ve ona uygun yapılar inşa etmektir.

Israrla “eğitimsiz toplum yaratma” mücadelesinin karşısında duracağımızı belirtmek isteriz.” Dedi.

 

reklam


reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.