JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

TÜM DARBELERİ KINIYORUZ

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 28 Şubat postmodern darbesini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydederek 28 Şubat’ta Ankara sokaklarında tankların yürütülerek, siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldığını söyledi.

TÜM DARBELERİ KINIYORUZ
215 views Okundu
28 Şubat 2018 - 12:19


Postmodern darbe” olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997’deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden geçen 21 yılın sonrasında AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, parti binasında yaptığı basın açıklaması ile tüm darbeleri şiddetle kınadı.

“Tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı”

Darbenin insanlık suçu olduğunu ve en baştan insanların yaşama hakları ile birlikte özgürlüklerinin elinden alındığını belirten Keskin, açıklamasına şu sözlerle başladı:
“28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı.”

Siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı”
28 Şubatta sözde balans ayarı yapıldığını kaydeden Keskin şu ifadelerde bulundu:

Darbeciler tarafından başbakanlar, bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi.”

“Darbe Girişimlerini Tarihe Gömüyoruz”

Keskin son olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde hükümet ve milletin darbeler tarihine noktayı koyduğunu kasteden Keskin, Son hain örneğini15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz” dedi.

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<