Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

YANMAZ ‘DAN , YATAY MAHMUZLAR İÇİN YOĞUN MESAİ

YANMAZ ‘DAN , YATAY MAHMUZLAR İÇİN YOĞUN MESAİ
reklam
3.614 views Okundu
16 Temmuz 2019 - 6:50

 

Konumu ve doğal güzellikleri ile “Karadenizin incisi “ olarak adlandırılan Akçakoca’yı  Turizmde  hakettiği noktaya taşımakta kararlı olan Belediye Başkanı Yanmaz ,  bu hedefe varmakta büyük katkısı olacağına inandığı yatay mahmuzların oluşturulabilmesi için yoğun tempoda temaslarını sürdürüyor.

 

Göreve gelir gelmez Akçakoca sorunlarını ve seçim vaatlerini masaya yatırarak önceliklerine göre çalışma programını hazırlayan Başkan Yanmaz , çözümler için su yolu yaptığı Ankara’da her ziyaretinde Yatay Mahmuzlar konusunda temaslarda bulunduğunu belirtti.

TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN YATAY MAHMUZLAR ŞART

Akçakoca için turizmin çok önemli olduğunu vurgulayan Yanmaz sezonu uzatmanın insanların denizden daha çok yararlanabilmesinin sağlamanın tek yolunun yatay mahmuzları oluşturmakla olacağını vurgulayarak “ Hemen her gün esen poyraz rüzgarının verdiği rahatsızlık nedeni ile ne Akçakoca’lı hemşerilerimiz nede misafirlerimiz rahatlıkla denize girememekteler. Bu Akçakoca için , günümüzde tatil alternatifinin bol olduğu günümüzde büyük dezavantaj. Bu durumu avantaja çevirmenin tek yolu yatay mahmuzları yapıp dalgaların tesirini kırmak rahat denize girmeyi sağlamaktan geçiyor. Turizm Akçakoca’nın Mahmuzlar da turizmin olmazsa olmazıdır.  Bunları bir an önce yapmakta kararlıyız” dedi.

DOĞAL MİRASIMIZ FALEZLER KORUNACAK

Proje ihalesi  önceki dönemde yapılmış olan Mahmuzların   yapım ihalesinin takipçisi olduklarını belirten Başkan Yanmaz “ Önümüzdeki yılın ilk aylarında yapım ihalesine çıkacak mahmuz projemizin hızlanması için gereken temaslarımızı aksatmadan sürdürecek sıkı takipçisi olacağız. Deniz sezonunu uzatacak  ve öncelikle de doğal mirasımız olarak gördüğümüz ve yaşanan ekolojik değişim, küresel ısınma nedeniyle Karadenizin sert dalgalarına direnmekte zorlanan falezlerimizin korunmasını sağlayacak, özellikle sahillerimizdeki kum hareketini dengeleyecek,  kum kaybını önleyecek olan  İlk aşamada dokuz adet yapılması planlanan mahmuz sayısının 19 olmasını sağladık. Hedefimiz en kısa sürede projeyi tamamlayıp  Akçakoca turizmine sağlayacağı verimi almaktır “dedi.

KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<