JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

TAŞERON KANUNUNUN GEREĞİ BEL-PER KURULDU

TAŞERON KANUNUNUN GEREĞİ BEL-PER KURULDU
1.062 views Okundu
07 Şubat 2018 - 17:07

reklam


reklam

 Akçakoca belediye Meclisinin  Şubat ayı genel oturumunda Çalışanların sorunları için yeni bir şirket kurulması yönünde karar alındı.

Akçakoca belediyesinin Şubat ayı genel oturumunda yeni bir şirket kurulması yönünde karar alındı.

Saat 17.30’da Belediye Meclis salonunda başlayan oturumda işçi alımlarının yapılabilmesi için belediye bünyesinde bir personel alım ve istihdamı şirketi kurulması kararlaştırıldı.

Beheri 500 TL değerinde, 500 paya ayrılmış ve 50 bin lira sermayeli olan personel alım şirketinin isminin Akçakoca Belediyesi Personel Limited Şirketi olurken, şirketin belediyede çalışan 120 personelin kadroya geçmesi işlemlerini de yürüteceği belirtildi.

Belediyenin kanun gereği hizmet alım sözleşmesini iptal ettiğinin açıklandığı toplantıda, artık belediyenin doğrudan temin yoluyla işçi aldığı belirtildi.

Nüfusu 50 binin altında olan yerlerde kanun gereği limited şirket olarak kurulmasının ifade edildiği toplantıda bir konuşma yapan Başkan Yemenici, şu günlerde işçi alımının yapılamadığını, personel alımının ne şekilde olacağı ile ilgili genelgenin çıkacağı, Şubat ya da Mart ayı içerisinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu kararıyla bu alanda bir netliğin ortaya çıkacağını söyledi.

Konuşmaların ardından kısaca BEL-PER olarak adlandırılan Akçakoca Belediyesi Personel Limited Şirketi’nin kurulması oy birliği ile  kabul edildi.

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 33
  • İYİ Parti --> 15
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<