JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Sürücünün de Yolcunun da Canına Tak Etti AKÇAKOCA’NIN PERİŞAN YOLLARI İÇİN , ÜÇ BAKAN GELDİ ,BAKTI GİTTİ

Sürücünün de Yolcunun da Canına Tak Etti AKÇAKOCA’NIN PERİŞAN YOLLARI İÇİN , ÜÇ BAKAN GELDİ ,BAKTI GİTTİ
1.715 views Okundu
07 Nisan 2018 - 4:54


 

GÜNCEL- HABER- YORUM

Akçakoca’nın Batı Gurubundaki Köylerin yolları içler acısı herkesi canından bezdirdi. Kimsenin umursamadığı Akçakoca –Melenağzı-Karasu yolu dahil  köy yollarının  aslı gitti yama yama yolun  aslı oldu.

Değirmenağzı’ndan Karasu istikametine doğru Edilli plajı ayrımına kadar yapımı tamamlanan 23 yıldır bitirilemeyen yol ayrımından sonra Tahirli, Ahmetdağı, Kalkın, Paşalar, Hemşin, Yenice, Karatavuk, Kurukavak- Küpler ve Uğurlu bağlantı yolunda yolculuk yapan  bir dertli ,taşımacılık yapan esnaf bin dertli. Özel araçlarıyla bu yolları kullananları ise hiç sormayın. İki üç gidiş geliş doğru sanayi sitesine.

Edilli yol ayrımından Melenağzı’na kadar  seyyahat eden her araç kullanıcısı yolu son yıllarda kullanan sac taşıyan tırlar yem ve hazır beton taşıyan uzun ve geniş araçlar yüzünden her an bir kaza riskiyle  karşı karşıya . Melenağzından sonra Avrupa.

Hemşin yolu ayrımından sonra ise bir başka çile başlıyor. 23 Yıldır tamamlanamayan  Edilli Plajını ve doğayı mahveden yanlış güzergah ve zemin tespiti nedeniyle bir türlü oturmayan,  oynak zemin nedeniyle  sürekli heyelan yaşanan  yıkılan duvarlar nedeniyle sürekli yeni istinat duvarları yapılan üç meteahhit firmayı pes dedirten,  4. Sünün boğuşup durduğu yola taş taşıyan kamyonlar nedeniyle yağmurda çamur, güneşte toza boğulan yolcu ve sürücüler isyanda. Köylüler çözüme dikkat çekmek  için yolu kapatma eylemi hazırlığındalar.

Bir de Karaburun , Hasançavuş – Nazımbey  bağlantısı var . Köprüye kadar az gelişmiş Afrika ülkesi yolu olan ., Kozluğa geçince medeniyete ulaşmış hissi veriyor insana. Karaburun’dan Kozluk köprüsüne kadar üç  gidiş gelişte karteri deldirmeyene , yada ön takım arızası yaşamayana  ödül koysan kazanacak bulamazsın.

Melenağzı köprüsünden sonrasını anlatmaya  gerek yok. Bizim yapılan ve iki ayda patlayan değil , yıllarca kullanılır kaymak gibi asfalt  ve 15 metre genişliğinde yol. İnsan sanki bir başka ülkeye girmiş hissediyor kendini.

Hani Üç vekilimiz vardı? Üç Bakanımız geldi, söz verdi. 2017 Aralığında bitecek dediler.  Ses kayıtları arşivimizde.  Bugün 07 Nisan 2018. Bir arpa boyu yol alınmış değil. Ne zaman biter bilinmezliğini koruyor.

Allah Aşkına biri çıksın da … Bu yolar neden yapılamıyor. Nedir Akçakoca’lıya kesilen ceza. Ne bedeli ödenmeli. Bu millet bunu bilmek istiyor.

VE BİLMEK DE HAKKI.reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<