JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

DOLAYLI VERGİLERLE GİZLİ ZAMLAR YOLDA

DOLAYLI VERGİLERLE GİZLİ ZAMLAR YOLDA
Ali SolakAli SolakTÜM YAZILARI
1.075 views Okundu
04 Ocak 2018 - 16:18


30.12.2017 Cumartesi günü İstanbul’a gitmek için Düzce’den otobana girdim.İstanbul’da otoban çıkışı OGS’de 7.50 tl.yazdı.Dört gün sonra 03.01.2018 de aynı güzergahı kullanıp Düzce’de otoban çıkışı OGS’de bu kez 9.50 tl.yazdı.Yapılan zam tam yüzde 27.İki lira artırılmış bunda ne var denmesin,otoyoldan her gün yüzbinlerce vasıta geçiyor,bu konuda devletin kasasına milyonlar giriyor.Konu sadece bununla da sınırlı değil,önümüzdeki günlerde Dolaylı Vergilere yapılacak zamları hep beraber göreceğiz.


Demem o ki,memur Ve emeklilerin maaşlarına,işçilerin ücretlerine yüzde 5-10 gibi zam yapılırken,Dolaylı Vergilere yüzde otuz Ve üzerinde artış yapılması hakkaniyetle bağdaşırmı?Bunu hangi vicdan kabul eder.
Memur,işçi ve emeklilerin beklentisi şudur,”Yıllık GERÇEK enflasyon neyse ücret ve maaşlara da,Dolaylı olarak alınan vergilere de aynı oranda veya dengeli bir artış yapılmalıdır.”

BU KONUDA ADALET ANCAK BÖYLE SAĞLANABİLİR.


NASIL DA UNUTMUŞUM!

Osmanlı’nın son döneminde Yusuf Kamil Paşa,bir gezi için Mısır’a giderken,onu uğurlamaya gelen Şair Nihat Bey’e nezaketen Mısır’dan bir arzusu olup olmadığını sorar.Şair de ona Mısır eşeği ısmarlar.

Dönüşte Şair Nihat,Paşanın geldiği gemiyi Galata rıhtımında karşılar.Yusuf Kamil Paşa Şair’e:
“Ah Nihat Bey,sen benden eşek istemiştin.Nasıl da unutmuşum! Şimdi seni görünce aklıma geldi.” deyince Şair Nihat hafifçe tebessüm edip şöyle cevap verir:
“Ne zararı var efendim,siz geldiniz ya….”

HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

 reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 19
  • CHP --> 20
  • MHP --> 9
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<