JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Siyaset Sorun Değil Çözüm Üretmeli

Siyaset Sorun Değil Çözüm Üretmeli
Ali SolakAli SolakTÜM YAZILARI
1.048 views Okundu
11 Aralık 2017 - 21:13

reklam


reklam

Yazılı Ve görsel medyada”merkezi”ve”yerel” yönetimlerde görevde bulunan siyasetçilerin rüşvet ve yolsuzluk gibi eylemlere katkıda bulunduklarına dair haberleri ibretle ve üzülerek izliyoruz.

Gelişmiş demokrasilerde politikacıların Ve onların yakınlarının ticari(parasal)ilişkilerinde “şeffaflık”önemli bir unsurdur Ve günümüzde bu konu hep tartışılagelmiştir.Özellikle bizim gibi kalkınma çabası içindeki ülkelerde halkın büyük çoğunluğunun bu konuda duyarlı olduğu söylenemez.Bir iddia atıldığında,”Yiyor ama iş yapıyor”denir.
Oysa,doğru olan yemeden,iş yapacak bir anlayışı hakim kılmak olmalıdır.Zira,ister merkezi,ister yerel yönetimlerde olsun siyasetle uğraşanların Ne kazandığı değil,ülkesine ne kazandırdığı önemlidir.”Siyaset sorun değil,çözüm üretmelidir.”

Bu gün,bu konuda ülkemizin geldiği noktaya bir gözatalım.Merkezi ve yerel yönetimlerde işbaşında bulunan kadrolar yakın akraba çevresine,partili olan dostlarına devletin ve yerel yönetimlerin olanaklarından yasal kılıf giydirilmiş,kitabına uydurulmuş olsa bile etik(ahlaki)açıdan doğru olmayan bir şekilde destek verdiklerini,onlarla ticari ilişkilere girdiklerini duyuyor Ve de görüyoruz.

İnsanların çalışıp alın teriyle para kazanmaları Ve sonuçta varlık sahibi olması ayıp değildir.Eğer kişi politikaya soyunmamış ise yasal çerçevedeki ticari ilişkileri ile elde ettiği varlıkları başkalarını ilgilendirmez.Ama,siyasete soyunmuş,üstelik önemli görevler üstlenmiş ise,elde edilen kazanımları toplumu ilgilendirir.Çünkü,siyaset ve siyaseten üstlenilen görevler başlı başına bir”güçtür” Bu istense de,istenmese de o insanlara parasal ilişkilerde varlık oluşturmada büyük imkanlar sağlar.

İşte o zaman son dönemde ülkemizde yaşandığı gibi kısa sürede “yerden mantar bitercesine” varlıklı aileler çıkarken,diğer tarafta yoksulluk sınırı altında yaşamını sürdüren,açlıktan inim inim inleyen,devletin sadaka verircesine dağıttığı bir ton kömür ile üç beş kilo gıda maddesine muhtaç olan milyonlar yaratır.

Bu olumsuzlukların yaşanmış olması toplumu fazlasıyla etkiliyor Ve derinden üzüyor,ama geniş kitlelere bir şeyler de öğretti sanıyorum.Geçmişte “Yesin ama iş yapsın” diyenlerin çoğu bugün “Yemesin,iş yapsın”anlayışındalar.Seçmenlerin bu anlayışı 2019 yılında yapılacak olan Genel ve Yerel Seçimlerde hakim kılacağı inancını taşıyorum.

BUNA FAZLASIYLA İHTİYACIMIZ VAR,GERÇEKLEŞMESİ TEMENNİSİYLE.

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 32
  • İYİ Parti --> 14
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<