reklam
reklam
hava Hafif Kar Geçişi
DOLAR 18,8321 %% 0.02
EURO 20,2068 %% -0.03
GRAM ALTIN 1.136,07 %% 0,41
ÇEYREK A. 1.857,47 %% 0,41
BITCOIN 440.104 %-0.036
SON DAKİKA
Google News

CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI  AZADE AY ; GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISINDA BULUNDU

Son Güncelleme :

17 Ocak 2023 - 17:56

/ 649 kez okundu.
CHP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI  AZADE AY ; GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISINDA BULUNDU
reklam

Tanıtım ve destek çalışmalarını Düzce İl ve İlçelerinde sürdüren CHP Düzce milletvekili aday adayı Av. Azade Ay yeni bir Türkiye hayali için birlikte yola çıktıklarını ve bunu birlikte başaracaklarını söyledi.

Çalışmalarını İl ve İlçe yöneticileri ile birlikte yoğun bir tempoda sürdüren  Ay yaptığı açıklamada  , Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ekonomik ve toplumsal çöküşün ancak birlikte mücadele ile aşılacağını vurgulayarak  “Yeni bir Türkiye hayali için birlikte yola çıkıyoruz. Partimizin çıktığı yeni yüzyıl yolunda başladığım mücadelede beni yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Çünkü bu önemli süreçte birlikte olursak başarıya ulaşabiliriz. Çünkü hayatımızı altüst eden yoksulluğu ve yoksunluğu işbirliği yaparsak alt edebiliriz . Çünkü yaşantımıza bir karabasan gibi çöken TEK ADAM’A ve onun rejimine karşı birlik olursak mücadele edebiliriz . Bir millet , bir toplum kendisini bir arada tutan ortak değerlerle var olur. Ahlak kuralları toplumun temelindeki bu ortak değerlerin en önemlisidir. Hükümet el kadar çocukları bile koruyamaz hale geldiyse bu ülkede neyi konuşacağız . Yoksulluk AKP tarafından bitirilmek istenmiyor, yönetiliyor .İktidar nimet diye söylediklerini yoksullaştırdığı vatandaşlara oy karşılığı kendi sadakası gibi gösteriyor. İnsanoğluna aykırı yaşam koşullarını vatandaşlara reva gören, yoksulluktan,  ranttan,  adaletsizlikten beslenen ekonomik ve sosyal hakları yo sayan vatandaşlarımızın haklarını teslim etmeyen anlayışı kabul etmiyoruz.  Bunun için açlığı sefaleti yoksulluğu ve yoksunluğu işsizliği ve güvensizliği sona erdirecek hak temelli politikalar üreteceğimizin sözünü veriyoruz.

Bizleri koruyan bir sosyal devleti inşa edeceğimizin sözünü veriyoruz. Çünkü ; Sen’in hakkın, yoksulluğa ve topluma toplumsal dışlanmaya karşı korunmak,  Sen’in hakkın adil güvenlik sağlıklı çalışma koşulları,  Sen’in hakkın her alanda fırsat eşitliği, Sen’in hakkın güven ve huzur içinde yaşamak. Bunun için güç birliğine ihtiyacım var. Tüm bu hakları elde edebilmek için güç birliğine  ihtiyacım var. Buna inanırsak birlikte başarabiliriz . Bana verdiğiniz,  vereceğiniz desek için hepinize teşekkür ederim” dedi

 

reklam


reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.