reklam
reklam
hava Kar
DOLAR 18,8291 %% 0
EURO 20,2261 %% 0.06
GRAM ALTIN 1.134,62 %% 0,28
ÇEYREK A. 1.855,11 %% 0,28
BITCOIN 440.267 %0.504
SON DAKİKA
Google News

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI NEDİM İŞGÖREN “ BİZİM HALİMİZ NE OLACAK ?”

Son Güncelleme :

19 Kasım 2020 - 9:29

/ 15.336 kez okundu.
ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI NEDİM İŞGÖREN “ BİZİM HALİMİZ NE OLACAK ?”
reklam

 

Akçakoca Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören pandemi nedeniyle alınan kararları desteklediklerini ancak bu  kapsamda çok zor duruma düşen Esnaf ve Sanatkarlar için iyileştirmeler yapılmasını istedi.

 

İşgören başta SSK, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmaları yanısıra kira, enerji giderleri konusunda da belli oranda yardım yapılması gerektiğini vurguladığı çağrısında “ Evet, Elbette Sağlık herşeyin önünde diyoruz. Ancak sağlık önlemleri alınırken bütüncül bir ekonomi politikası izlenmesi zarurettir. Bu önlemleri almak işin sadece sağlık boyutu değil, ekonomik boyutu da en az sağlık kadar önemlidir.

Bu anlamda, Sn. Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in çok yerinde paylaşımını canı gönülden destekliyorum.

“ESNAFA ACİL DESTEK ŞART”

Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Tedbirlere evet, ancak bizim halimiz ne olacak? Daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkârımız yaşadı. Hiç kuşkusuz yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında olumsuz etkilenecek olan kesim yine esnaf ve sanatkârlarımızdır. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir. Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı. Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkârlar kapalı oldukları bu dönemde SSK, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalıdır.” İfadesine yer verdi.

 

reklam


reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.