reklam
reklam
hava Hafif Kar Geçişi
DOLAR 18,8291 %% 0
EURO 20,2261 %% 0.06
GRAM ALTIN 1.134,62 %% 0,28
ÇEYREK A. 1.855,11 %% 0,28
BITCOIN 440.267 %0.504
SON DAKİKA
Google News

AKÇAKOCA’YA YÖK DARBESİ

5 bin öğrenci kapasitesini yakalamayı  ve Üniversite kenti olmayı hedefleyen  Akçakoca  Yüksek Öğrenim Kurumunun kararı ile büyük bir darbe yedi.

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2019 - 7:01

/ 2.630 kez okundu.
AKÇAKOCA’YA YÖK DARBESİ
reklam

YÖK tarafından hazırlanan ve her yıl yerleştirme öncesi yayımlanan tercih kitapçığında 2019-2020 öğretim yılında Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulunun adı yok.

 

Edinilen bilgilere göre bu yılki üniversite yerleştirme sisteminde önemli değişiklikler yapan YÖK’ün  bu kararı ile  Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokuluna öğrenci alınmayacak.

Her platformda yakaladıkları her fırsatta Akçakoca’yı üniversite kenti yapacaklarını vurgulayan ve bu söylemleri ile prim yapma peşinde olan siyasetçilerimizin bir an önce duruma el atması gerekmektedir.

Yoksa her yıl Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne alınacak ortalama 160 kişilik kontenjan ile ne  5 bin öğrenci kapasitesine nede Üniversite kenti hedefine varılır. Yerel siyasetçilerin yıllardır söylemden öteye gidemediği, on yıldır yolunu bile yapamadıkları üniversitesi yerleşkesinin şehirle bağını iç içe oluşumunu sağlayamadıkları, açılacak yeni bölümler ile tercih edilebilir hale getiremedikleri  üniversitemizin bu sorunlarının çözülmemesi, kan kaybetmesi giderek büyüyeceği yerde küçülmesi  sonucunda;

Turizmde istediği hedefe bir türlü ulaşmayan en önemli gelir kaynağı fındıktan istediği verimi ve fiyatı alamayan AKÇAKOCA’mız  Üniversite kenti olma hedefinden de uzaklaşarak yiyeceği üçüncü darbe ile ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda önemli bir sıkıntı yaşayacaktır.

Tüm dinamiklerimizin ve yöneten koltuklarında olanların bir an önce harekete geçip sözde değil eylemde başarılı olmamaları halinde ÜNİVERSİTE ŞEHRİ olma hayalimiz de suya düşecek, uzun kış gecelerinde birbirimize masal anlatmaya devam edeceğiz.

Haber Yorum Özdal ALAS

reklam


reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.