akçakocaakçakoca haberakçakoca gazetesihaber akçakocaakçakoca son dakika
DOLAR
31,0171
EURO
33,6716
ALTIN
2.021,30
BIST
9.312,12
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
12°C
İstanbul
12°C
Açık
Perşembe Az Bulutlu
16°C
Cuma Açık
18°C
Cumartesi Çok Bulutlu
18°C
Pazar Çok Bulutlu
14°C

AKÇAKOCA GÜNDEMİ YALAN HABERLER, BİR YALAN HABERE DAHA SUÇ DUYURUSU

CHP (Cumhuriyet halk Partisi) ilçe yönetimi ve üyeleri, yerel bir internet haber sitesinde yer alan ve Parti’yi FETÖ ve dış mihrakların kuşatması altında olduğunu ima eden yazılar nedeniyle bir basın açıklaması düzenledi.

AKÇAKOCA GÜNDEMİ YALAN HABERLER, BİR YALAN HABERE DAHA SUÇ DUYURUSU
11.02.2019 18:58
402
A+
A-

CHP (Cumhuriyet halk Partisi) ilçe yönetimi ve üyeleri, yerel bir internet haber sitesinde yer alan ve Parti’yi FETÖ , MASON LUK ve dış mihrakların kuşatması altında olduğunu ima eden yazılar nedeniyle bir basın açıklaması düzenledi.

Haklarında ağır ithamlarda bulunulan İlçe Başkanı Ömer Başar Yönetici Melike Gülez ve 1. Sıra Mecli,s Adayı Özgür Seçkin CHP’ Seçim bürosunda yaptıkları basın açıklamasından sonra yalan haber yapan internet sitesi ile ilgili Cumhuriyet Baş Savcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

Saat 15.00’te parti binasında yapılan basın açıklamasında çok sayıda parti üyesi de hazır bulunurken, ilk açıklamayı CHP İlçe Başkanı Ömer Başar yaptı.

Ömer Başar,” CHP HİÇ BİR YERDEN TALİMAT ALMAZ”

“Yerel bir internet sitesinde ve sosyal medyada ilçe yönetimimizle yapılan, sözde bir haberde, ‘önce bir sivil toplum derneğine üye yapılan Akçakocalı CHP’liler, daha sonra parti genel merkezinin de desteğini alarak Akçakoca CHP yönetiminin ele geçirildiği ,mevcut yönetim kurulu üyelerinin tamamına yakınında kulüp üyesi olduğu’ iddia edilmektedir.

Hatta mesnetsiz, tamamen uydurma hayal ürünü iddiası ile FETÖ örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılmaktadır.

CHP bu ülkenin kurucu partisidir. Gücünü emperyalizme, sömürüye, işgale karşı kurulmuş, Anadolu ve Rumeli müdafaa-i Hukuk derneklerinden alır. Kuvayi Milliye den alır. Büyük Millet Meclisinden alır. Milletten alır.

Kimseden talimat almaz. Bir programı, yönetmelikleri ve tüzüğü vardır, kimsenin taktiklerini kullanmaz.

CHP’de ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu, üyelerinin seçtiği delegeler tarafından seçilir. Dışarıdan herhangi bir kesimin, grubun, gücün talimatıyla dizayn edilemez.

Her parti üyesinin, her yönetim kurulu üyesinin, her vatandaşımızın anayasal hakkı olduğu gibi, bir sivil toplum örgütüne üye olma, davetlerine katılma hakkı ve özgürlüğü vardır.

Sivil toplum örgütlerinin denetim ve izlenmesi devletin görevidir. Yürütme yetkisi iktidar partisindedir; Cumhurbaşkanındadır.

Kaldı ki CHP ilçe yönetimi 12 kişidir, çoğunluğu emekli ve işsiz üyelerimizden oluşmaktadır.

Yerel seçimler öncesinde kasıtlı olarak üretilmeye çalışılan bu algı yönetimi, 31 Mart’ta büyük bir çatırtıyla çökecektir.

Bu ve bundan sonra yapılacak asılsız ve mesnetsiz haberlerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı ve suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Bir diğer basın açıklaması yapan isim ise CHP İlçe Yönetim Kurulu üyesi Melike Gülez oldu. Aynı zamanda Rotary Kulübü yöneticisi de olan Gülez, açıklamasında şunları söyledi:

10 Şubat 2019 tarihinde Akçakoca Medya Com isimli internet haber sitesinde, afişinde “Masonlar Akçakoca’da İktidara talip” ifadelerinin yer aldığı bir haber yayınlanmıştır.

Haberin detayında, üyesi ve yönetici olduğum Rotary Kulübü’nün logosu ve ismi Masonlar ve FETÖ’cüler ile aynı haber içerisinde kullanılmak suretiyle, Evrensel ölçüde İnsanlığa Hizmet etmek amacıyla hareket eden Rotary Kulübü’müz bu yapılarla ilişkilendirilmek istenmiştir.

ROTARY KULÜBÜ ÜYESİ OLMAM BİR SİYASİ PARTİYE YÖNETİCİ OLMAMA ENGEL DEĞİLDİR

Ben Akçakoca Rotary Kulübü kurucu üyesi ve halihazırda yöneticisiyim. Rotary Kulübü üyesi olmam, içinde yer almaktan gurur duyduğum CHP’ye üye ya da yönetici olmama engel değildir. Bu konuda yasalar ve parti tüzüğü çok açıktır.

Söz konusu haberde yapılmaya çalışan şey, Rotary Kulübü gibi uluslararası düzeyde kendisini kanıtlamış, temel prensipleri itibariyle insanlığa hizmet etmek amacıyla çalışmalar yürüten ve toplantılarını halka açık olarak yapan şeffaf bir yapıyı, toplum nezdinde itibari olmayan, gizli hesaplar peşindeki bir takım yapılarla ve özellikle Türkiye Cumhuriyetinin varlığına kastetmiş olan FETÖ örgütü ile aynı haber içerisinde kullanarak itibarsızlaştırmaya çalışmaktır.

YAPILMAYA ÇALIŞILAN ŞEYİN FARKINDAYIZ

Bu tür asılsız ve karalamaya dönük haberlerle aslında neyin hedeflendiğinin farkında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Seçimlere 48 gün kala, Akçakoca’da CHP ve İYİ Parti ittifakının ortak adayı olan Fikret Albayrak’ın seçimleri kazanacağına olan inanç ve ilçe halkının desteği her gecen gün artmaktadır.

Yapılan bu tür çarpıtma haberler ile İttifak’ın Akçakoca’daki ortak adayına da dolaylı yoldan ‘’çamur at izi kalsın” kabilinden saldırılar düzenlenmektedir.

Kamuoyu, bu tür saldırıların belediye seçimlerine dönük çalışmalar içinde olan bazı çevreler tarafından hazırlandığını ve o çevreler adına algı operasyonu yapmak amaçlı olduğunu yakından bilmektedir.

Yalan ve iftira dolu iddiaların sahibi bu haber sitesi için, Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurunda bulunacağımı, kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim ” dedi.

Son basın açıklamasını ise CHP’nin birinci sıra Belediye Meclis üyesi Selçuk Özgür Seçkin yaptı.

Seçkin, basın açıklamasında şunları söyledi:

“ROTARY kulübünden düzenlenmiş olan eski tarihli bir yemek davetine kısa süreli iştirakim neticesinde çekilen fotoğraf karesinden tarafın beyanlarına binaen ‘’Masonların İdaresindeki’’ ROTARY Kulübüne üye olduğum yönünde çıkarımda bulunması ve bunun kamu ile paylaşılması, tabiri caizse karalama kampanyasından öteye gitmemektedir.

Lakin hiçbir araştırma yapılmadan, dayanaktan yoksun ve tamamen suiniyetli bir yaklaşımla hakkımda bu yönde asılsız haber yapılmış olup, haberin gerçekle hiçbir alakası yoktur.

Üstüne üstlük müddeabih haber, kısa bir süre önce ülkemizi sarsan terör örgütü FETÖ ile de ilişkilendirilmiştir.

Haber aynı zamanda ‘bir zamanları FETÖ’sü de böylesine kuzu postu giymiş kurttu. Maalesef kurtların kullandığı siyasi zeminler arasında CHP ‘de var . 2017 yılının nisan ayında yapılan operasyonlarla darbe destekçisi Rotaryenler gözaltına alınmıştı, araların da CHP yönetim kurulu üyesi de var’ İçeriğine haiz olup, ismim, tarafımca hiçbir zaman desteklenmeyen, kınanan terör örgütü ile aynı haberde geçirilerek şahsım zan altında bırakılmaya çalışılmıştır.”

Yapılan basın açıklamasının ardından CHP’nin üç konuşmacısı, Cumhuriyet Savcılığı’na ayrı ayrı suç duyurusunda bulunmak üzere Adliye’ye gittiler.