JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
reklam

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

TUĞRUL ABANOZ “KÖYLERDE ALT YAPI, ÜRETİM VE GENÇ NÜFUS SORUNU VAR”

Cumhuriyet Halk partisi İl Genel Meclisi 2. Sıra Adayı Tuğrul Abanoz katıldığı Akçakoca Web Tv canlı yayınında çarpıcı tespitlerde bulundu.

TUĞRUL ABANOZ “KÖYLERDE ALT YAPI, ÜRETİM VE GENÇ NÜFUS SORUNU VAR”
632 views Okundu
15 Mart 2019 - 18:38

31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri içi köylerde çalışmalarını sürdüren CHP İl Genel Meclisi adayları Burhan Ustabaş ve Tuğrul Abanoz ziyaretlerinde karşılaştıkları tespitler vatandaşın çözüme kavuşmayan ve ivedilikle çözülmesini bekledikleri sorunlar üzerinde görüşlerini açıkladılar.
Programda açıklamaları, konulara yaklaşımı ve çözüm önerileri ile dikkat çeken Tuğrul Abanoz “Köylerimizin bir çoğunda üretim adeta durmuş durumda. Giderek değerini yitiren fındık dışında sebze başta olmak üzere süt, yoğurt, yumurta gibi temel gıda maddelerini dahi köylümüz pazardan alır duruma gelmiş. Bu vahim bir durumdur “ dedi.
Köylerde üretimin teşvik edilmesinin gerektiğinin altını çizen Abanoz ; “Maalesef köylerimizde artık tarım yapılmıyor. Yapılacak iyi bir planlama ve yatırım destekleri ile üretime yöneltmek ve ürününü değerinde satışını sağlamak gerekir.


Alt yapı, çevre konusunda yapılması gerekenlere maalesef el sürülmemiş. Sorduğumuz vatandaşların çoğu İGM üyesinin kim olduğunu bilmiyor. Her köyde çöğ dağları oluşmuş. İGM işi sadece yol ve su değil “dedi.
Açıklamalarına hemen her köyde ciddiihtiyaç sahibi vatandaşların olduğuna dikkat çekere devam eden Abanoz; “ Beyören köyünde bir yaşlı amcamızın geçenlerde evi yanmış. Ceketinden başka bir şey kurtaramamış.
Balatlı’dan ve çevre köylerden ufak tefek yardımlar yapılmış. Hepsi bu. Ben Çamasır bulaşık makinesi ile elektrikli süpürge ulaştıracağım söz verdim.. Kısaca köylerde ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilip periyodik aralıklarla gıda ve sağlık yardımı yapılmalı. Bu konuda hiçbir çalışma yapılmamış.

Denize kıyısı olan turizmden para kazanmaya çalışan köylerde ise başta Melenağzı ,Karaburun Paşalar ,Kalkın , Edilli Çayağzı gibi dışardan misafir ağırlayan köyler kendi imkanlarıyla pansiyon lokanta duş tuvalet hizmeti yetersiz yapılarla vermeye calışıyor.

Bu plajlarda yaz aylarında çok ciddi turist ağırlıyorlar. Buralara destek verilmeli alt yapı çalışmalarını yapmalıyız. Kaldı ki Akçakoca’nın en büyük ve turistik köylerinden biri olan Melenağzına turizme yönelik bir el atılmadığı gibi hala köy tabelası bile yok..

Oysa ki Karasu Yenimahalle den ve Ağvadan hiçbir eksiği yok fazlası var . İşin acı yanı ise bu köy bir milletvekili bir ülke çapında işadamı ve Melih Gökçek gibi bir başkanın konutunun olduğu köy”dedi.

reklam
[anket id=18753]
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<