JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Sokak Hayvanları Sorunu – HAYVANSEVER BİR AİLE VE HAYVAN SEVGİSİ AŞILAYAN ÖĞRETMEN

Sokak Hayvanları Sorunu – HAYVANSEVER BİR AİLE VE HAYVAN SEVGİSİ AŞILAYAN ÖĞRETMEN
990 views Okundu
10 Mart 2018 - 17:57

reklam


reklam

 

 

Doğal Yaşam Alanları Giderek İnsanlar Tarafından  İşgal Edilmesi Sonucu  Zorunlu Olarak Kent Merkezlerinde Yaşamlarını Sürdüren Sokak Hayvanları Sorunu  Çözümsüzlüğü Sık Sık Tartışılırken Bir Hayvansever Aile Örnek Olabilecek Bir Uygulamayı Hayata Geçirdi.

 

Toplumsal ve Sosyal konulara hassasiyetleriyle ve çözümüne yönelik etkinliklerde yer almalarıyla tanınan Vecihe- Mustafa Turna  çifti sokak hayvanları sorununa  belli bir oranda   çözüm olabilecek bir uygulamayı hayata geçirdi.

Konu ile ilgili yaşadıkları gelişmeyi anlatan Mustafa Turna, koruyucu aile modeli olarak önerdiği eylem ile ilgili olarak; “Biz oturduğumuz apartmanda koruyucu aile olarak edindiğimiz bir  sokak köpeğine kapımızda koliden bir kulübe yaptık ve onu beslemeye başladık.

Bu  eşim  Vecihe’nin iki üç yıl  önce Dohaycan’ a sunduğu bir proje idi. Ulaşılabilinen ailelerin bir köpeğe koruyucu aile olması. Yaklaşık 3 ay önce başladık bu eyleme apartmanımız sakinlerinin de çok benimsediğini belirtmek isterim.

 

İlk köpeğimizin  Kulak numarası G8 ile başladığı için  biz ona G8 ismini verdik. Hemen akabinde Kahve adını verdiğimiz diğer   bir köpeğimiz  daha aileye katıldı.

Bu süreçte Mustafa Açıkalın ilköğretim okulu ana sınıfı öğretmeni Seda Şentürk hanım sınıfında hazırladığı ve bütün öğrencilerine hayvan sevgisini aşıladığı öğrencileriyle birlikte hazırladıkları güzel bir kulübeyi bize hediye ettiler.

Sokak Hayvanlarını koruyup kollamak gereğini güzel bir şekilde öğrencilere kazandıran onlara bu sevgiyi aşılayan Seda Öğretmen minik öğrencileriyle beraber kapımızda barınan iki cana barınacakları kulübeyi teslim ettiler.

Minik kardeşlerimize ve onları yönlendiren öğretmenimize içten teşekkürler” dedi.

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 33
  • İYİ Parti --> 15
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<