JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

SKY TOWER’DA YENİ GELİŞME KONUK KABUL EDEMEYECEK..HİZMETE KAPANDI

SKY TOWER’DA YENİ GELİŞME KONUK KABUL EDEMEYECEK..HİZMETE KAPANDI
2.018 views Okundu
20 Şubat 2018 - 18:26


Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük ve kaliteli otellerinden biri olan Akçakoca Sky Tower Otel, hizmet vermesi için gerekli koşulları sağlamadığı gerekçesiyle hizmete kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre, ruhsat yenilemesi gereken otelin ruhsatını henüz yenilemediği gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından uyarı yazısının bir hafta önce tebliği edildiği, otele konaklama amaçlı  müşteri alınamayacağı belirtildi.

Suyu ve doğalgazı da olmayan lüks otelin elektrik faturasını da ödemediği için 28 Şubat’a kadar süre verildiği, bu tarihten sonra da ödenmediği taktirde elektriğinin kesileceği öğrenildi.

Bir süredir kapalı olan 5 yıldızlı otel, yaklaşık iki ay önce büyük umutlarla yeniden açılmış, otelin yeni işletmecisi olduğunu ifade eden Umut Çakırhan’ın 2 aydır çalıştırdığı personele maaş ödemesi yapmadığı, faturaları ödeyemediği ve alış veriş yaptığı çevre esnaflara olan borçlarını ödeyemediği konuşulmaya başlanmıştı.

 

Otelden alacaklarını sosyal medya hesaplarından duyuran ya da yerel medya mensuplarına bildiren alacaklıların verdiği bilgilere göre, otelin elektrik borcunun 45 bin lira civarında olduğu, kesik olmasına rağmen su borcunun 14 bin lira, kesik olan doğalgaz borcunun 9 bin lira, asansör borcunun 70 bin lira, hurdacıya borcunun 11 bin lira, esnafa borcunun 35 bin lira, personele borcunun ise 90 bin lira civarında olduğu belirtilmekte.

Ayrıca, ön rezervasyon yaptıran müşterilerin otelin hizmet vermediğini öğrendiklerinde paralarını geri istedikleri fakat alamadıkları, bu paraların yanı sıra, tur firmalarından alınan avanslar ile özellikle 2 düğün için alınan 20 bin lira tutarında kaporanın da geri ödenemediği, bu şekilde her geçen gün otelin mali yükünün ağırlaştığı da edinilen bilgiler arasında.  Bütün bunlar birleşince madden manen kötü bir reklam kampanyasına muhatap olan yani kaybeden Akçakoca.

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<