JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Milletvekili Tanju Özcan Karayolunda Oturma Eylemi Yaptı

Milletvekili Tanju Özcan Karayolunda Oturma Eylemi Yaptı
2.317 views Okundu
14 Nisan 2018 - 15:07


Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan partisinin Bolu il ve merkez ilçe örgütleri ile birlikte, Topardıç mevkiinde yol kapatma eylemi yaptı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve beraberindeki partililer, Bolu-Mudurnu yolunun yapımının bitirilmemesini gerekçe göstererek Topardıç mevkiinde yolun ortasına oturarak yol kapatma eylemi yaptı.

CHP’lilerin eylemi esnasında, jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. 20 dakika süren eylemde açıklamalarda bulunan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, yolun 15 – 16 yıldır tamamlanamadığını söyledi.

Özcan eylem esnasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bugün Bolu-Mudurnu karayolunu trafiğe kapattık. Bunun bir hukuki ya da cezai sorumluluğu olacaksa öncelikle Bolu milletvekili olarak sorumluluğu benimdir. Biz bu eylemi yapmak zorunda kaldık. Burada trafiği kesmek zorunda kaldık. Bu yolu kapatmak zorunda kaldık. Sebebi de, 15-16 yıldır AK Parti hükümetleri döneminde sürekli olarak bu yolun yapılacağına dair sözler veriliyor. En az 15 kez söz verildi. AK Parti milletvekilleri sadece son 1 yıl içerisinde buraya gelip 10 kez müjde verdiler. Ama bu yolda herhangi bir ilerleme yok. Tam tersi her geçen gün de bakımsızlıktan dolayı bu yol eziyet haline dönüyor. Virajlardan, kaplamaların bakımsızlığından bu yoldan geçen insanlar saatlerce kendine gelemiyor. Burası 50 kilometrelik bir yol.

Soruyoruz, niye bu yol ilerlemiyor? Tünel yapılmıyor bu yol üzerine Viyadük yapılmıyor? Neden yapılmıyor? Geciktirecek bir unsur da yok. Neden 15 yıldır Bolululara Mudurnululara söz veriyorsunuz da, bu yolu yapacağız diyorsun da yapmıyorsun? Biz bunun cevabını arıyoruz. Çok sıkıştıklarında da diyorlar ki, Mudurnu Belediyesi CHP’de. Mudurnu Belediyesine niye hesap sormuyorsunuz diyorlar. Vatandaşlarımız iyi bilsin, Mudurnu ilçe merkezinin içindeki yolların sorumluluğu belediyeye ait. Ancak şu anda bulunduğumuz yolun sorumluluğu Karayolları Genel Müdürlüğüne aittir. Bakımını, onarımını onlar yapmak zorunda. Karayolları Genel Müdürlüğü de Mudurnu Belediyesine bağlı değil. AK Parti hükümetine bağlı bir kuruluş. Ulaştırma Bakanlığına bağlı. Bizim yıllardır Ulaştırma Bakan Yardımcımız var. Nerede Yüksel Coşkunyürek? Ali Ercoşkun 15 günde bir buraya geliyor. Bu yol üzerinde bir tane iş makinesini yanına alıp şov yapıyor, müjde veriyor. Yol niye ilerlemiyor? İşte biz gelinen noktada bu eylemi bunlar yüzünden yapıyoruz. Düzce’den Abant’a, direkt yol açılıyor. Bitmek üzere yol. Ama 15 yıldır şu yolda bir santim ilerleme yok. İsyan ediyoruz, Bolulular ve Mudurnulular olarak. Sadece sıkıntılı olan bu yol değil. Kıbrıscık, Seben’e baktığınızda, köy yollarına baktığınızda, aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Hemen yanımızda Sakarya var. Sakarya’nın yol ağının çok daha bakımlı olduğunu görüyorsunuz. Düzce’yi ziyaret ettiğinizde yol ağının çok daha iyi olduğunu görüyorsunuz. Mudurnuluların ne suçu var? Mudurnulular AKP’ye gereğinden fazla oy veriyor zaten. AKP kurulduğundan beri Mudurnu’da açık ara birinci parti oluyor. Peki daha ne yapacak Mudurnulular size şu yolun yapılması için.”

Eylemlerinin devam edeceğini belirten Özcan, “Biz bugün bu eylemi yapıp bırakmayacağız. Önümüzdeki süreçte bu yollarla ilgili iktidar partisi yetkilileri adım atmazsa o zaman otobanı kapatacağız. O zaman bütün Türkiye değil bütün dünya duyacak bu rezilliği.” dedi.

“Tadilat nedeniyle her geçen gün masraflarımız artıyor”

Özcan’dan sonra açıklama yapan Mudurnu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zafer Kalinci yol nedeniyle masraflarının arttığını söyledi. Kalinci, “Bu yolu en çok kullanan bizleriz. Son iki yıldır şu bakım ve tadilat nedeniyle kazalarımız artıyor, masraflarımız artıyor. Eski halinde iken daha az kaza, daha az maliyet varken, son iki yıldır şu bakım ve tadilat nedeniyle kazalarımız ve masraflarımız artıyor, jantlarımız bükülüyor. Bununla ilgili artık bir cevap istiyoruz, olumlu yada olumsuz. Eğer olumsuzsa, neden yapılmıyor. Elbistan tüneli yapıldı, altgeçitler yapıldı. Ama 50 kilometrelik Mudurnu – Bolu yolunu hangi sebeplerden yapamadık. İlçemizin CHP’li olmasından mı yapamadık, siyasi kavgalardan mı yapamadık? Bizim günahımız nedir? Eğer yapılmayacaksa, en azından 3 – 4 yıl önceki haline geri getirilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

“1975’teki yolu arıyoruz”

Eylemde son konuşmayı Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl yaptı. İnegöl, şunları söyledi; “Ben 1960 doğumluyum. 1975’te Bolu’ya gelip giderdim. 1975’teki yolu arıyoruz. Dün akşam Konya’dan geldim. Ama burada 45 dakikada 50 kilometre yolu gelemiyoruz. Konya’dan 5 saatte geliyorsunuz 45 dakikada 50 kilometre yolu gelemiyorsunuz. Hakikaten yolun eski hali bundan çok iyiydi. Bu yol önemsiz bir yol da değil. Alaplı, Polatlı, Ayaş, Beypazarı ve çevredeki bir çok araç bu yolu kullanıyor. Günde 800 bin kesilen pilicin 600 bini Mudurnu veya Göynük’te yetiştiriliyor, ya Bolu’daki entegre tesislere gidiyor, ya da Göynük’teki tesislere gidiyor. Eti Sodanın nakliye araçları, buradan geçiyor. Buradan daha düşük trafik kapasitesi bulunan yerlerde duble yollar var. Bu kadar yükü olan bir yolun yapılmayışını da bir düşünmek gerek.”

 reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 19
  • CHP --> 20
  • MHP --> 9
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<