JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

KAYMAKAM ÖZTÜRK AKAL’IN KARİYER GÜNLERİNE KONUK OLDU

KAYMAKAM ÖZTÜRK AKAL’IN KARİYER GÜNLERİNE KONUK OLDU
1.279 views Okundu
03 Ocak 2018 - 19:24


reklam

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Anadolu Lisesinin (AKAL) Düzenli Etkinliklerinden Olan “Kariyer Günleri “Programına Konuk Oldu. Öztürk, Yaşamıyla İlgili Bilgiler İçeren Sunumu Sonrasında Öğrencilerin Sorularını Samimi Ve İçten Bir Şekilde Yanıtladı.

 

Akçakoca Anadolu Lisesinin hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan konferans salonunda  emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Öztürk  konuk olduğu  “kariyer günlerinin” açılışla birleştirilmiş olması nedeniyle bir konuşma yaptı.

Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçe yöneticileri ve hayırseverlerin de hazır bulunduğu salonda yaptığı konuşmasına “ Öğrencilerle baş başa oluruz diye düşünmüştüm. Ancak  görüyorum ki durum farklı. Sorun değil. Öğrenci kardeşlerim kaymakamlık ile ilgili neyi öğrenmek istiyorlarsa, neyi merak ediyorlarsa sorabilirler“ sözleriyle başladı.

Konuşmasını kendini tanıtarak sürdüren Kaymakam Öztürk, 1974 yılında Sivas’ta doğduğunu ilk-Orta ve Lise öğrenimini Sivas’ta tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandığını söyledi.

Kaymakam Öztürk konuşmasına şu sözlerle devam etti:

”1996 da mezun oldum ve hakimlik savcılık sınavlarına girdim. Sözlü değerlendirmeleri beklerken yüksek lisansımı yaptım. 1998 Yılında girdiğim Kaymakamlık sınavında başarılı olarak mesleğe girmiş oldum. Üç yıllık adaylık sürecimi farklı yerlerde kaymakam vekilliği yaparak geçirdim ve dokuz ay Londra’da dil eğitimi aldım. Dönüşümde 4 ay milli güvenlik akademisinde kamu güvenliği eğitimi aldıktan sonra kaymakam refik’i görevimi tamamladım. Ve çektiğim kura sonucu Kayseri Tomarza kaymakamı olarak göreve başladım“

Hakkari Şemdinli’de beş yıl doğu görevi yaptığını belirten Öztürk , “Bitlis Vali Yardımcılığı, Denizli Çardak, Balıkesir Havran Kaymakamlığı yaptıktan sonra da çok severek görev yaptığım  Akçakoca’ya atandım” dedi.

Daha sonra öğrencilerin kendisine yönelttiği neden hakim ya da savcı olmayıp Kaymakamlığı seçtiniz? Kaymakamlığı seçtiğiniz için pişmanlık duydunuz mu? geleceğe yönelik planlamanız nedir? Şeklindeki sorulara içten ve samimi olarak cevap veren Öztürk,  yöneltilen matematik dersiniz nasıldı sorusuna verdiği “ Matematiğim çok kötüydü. Beş aldık mı sevinçten uçardık” yanıtı ile  salonu kahkahaya boğdu.

Öztürk, öğrencilere yaşadığı deneyimlerden örnekler vererek sürdürdüğü konuşmasını, “Akçakoca’nın başta Belediye Başkanı Olmak üzere çok sayıda hayırsever vatandaşı  eğitime büyük destekler veriyorlar. Bu nedenle sizler çok şanşlısınız. Bu salonun yapımında emeği geçenler başta olmak üzere tüm hayırseverleri kutluyor teşekkür ediyorum “ diyerek tamamladı.

 

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 19
  • CHP --> 20
  • MHP --> 9
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<