JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

İstikrar Sözü Verilirken Fındık 13 TL Söz Daha Tutulmadan 8,50 TL ye Düştü

TMO’nun elindeki fındığı satışa çıkarması üzerine bir tepki de İyi Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu’ndan geldi. Katırcıoğlu açıklamasında “Düzce’den %70 oy alan AKP Milletvekilleri fındık için önerge yazmayı bilmiyorlarsa biz yazıp ellerine verelim, TMO’ya sunsunlar” dedi.

İstikrar Sözü Verilirken Fındık 13 TL Söz Daha Tutulmadan 8,50 TL ye Düştü
354 views Okundu
26 Şubat 2018 - 18:12


TMO’nun üreticiden aldığı fındığı satışa çıkarması kararına muhalefet partileri adeta isyan ediyor. CHP’den sonra bir tepki de İyi Parti’den geldi. İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, bir basın açıklaması ile Ak Parti’ye ve Düzce Milletvekillerini adeta topa tuttu. İşte Ercan Katırcıoğlu’nun o açıklamaları;

Üretici İstikrarı ve Kaos’u Görsün

Bilindiği gibi Ak Pati 1 Kasım seçimlerinde “İstikrar mı, Kaos mu” sloganıyla seçim kampanyası yürütmüş ve İstikrar sözü vermiştir. Bu tarihte 13 TL olan fındık fiyatları aradan geçen 3 yıla rağmen 8.5 TL civarına düşmüştür. Milyonlarca fındık üreticisinin emeği bir yabancı menşeli firma tarafından sömürülmektedir. Üretici tam bir kaos’un i.ine düşmüş, Ak Parti iktidarı ıslarla mililikten dem vurmaktadır.

Tekel Firmaya Neden Dokunulmuyor?

Fındık sektörünü maniple ve dizayn eden herkesçe malum olmasına rağmen bu kadar rahat hareket etmesinin sebebi nelerdir? Fındık rekoltesiyle oynayanlar kimlerdir? Neden bu konuların üzerine gidilmemektedir? “Kimsesizlerin kimi olduğunu” iddia eden Ak Parti, milyonlarca üreticinin emeğini neden sonuç odaklı adım atmamaktadır?

TMO Satıştan Vazceçmelidir

TMO’nun satışa çıkaracağı fındık tüccar ve sanayiciler aracılığıyla direkt olarak tekel firmanın eline geçecektir. TMO’dan fındık talep edenlerde zaten bu tüccar ve sanayicilerdir. TMO üreticinin menfaatini gözetmeli ve acilen fındık satış kararından vazgeçmelidir. Fındık fiyatlarının yükselmemesinin tek yolu budur.

Düzce Milletvekillerine Önerge Hazırlayabiliriz

Düzce Ak Parti Milletvekilleri konu fındık olunca sessiz kalmaktadır. Sayın Bakanımız ise fındık için dilek tutup balon uçurmuştur. Gelinen noktada sesiz kalmak fındık için çözüm olmadığı gibi, dilek tutmakta çözüm olamamıştır. Çözümü ise çok basittir. Fındık için önerge hazırlamak ve TBMM’ye sunmaktır. Ak Parti Düzce Milletvekilleri, önerge hazırlamayı bilmiyorlarsa TBMM’ye sunmaları için biz hazırlayıp kendilerine verebiliriz.

Hafta Sonu Yapılan Etkinliğe Parti Olarak Davet Edilmedik

İyi Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, ayrıca, hafta sonu gerçekleştirilen Mehmetçik için Kermes hakkında kendilerine bilgi verilmediği ve davet edilmediklerini ifade ederek, bundan sonraki süreçlerde bu konulara daha çok dikkat edilerek, ayrım yapılmadan tüm sivil toplun kuruluşları ve partilere de haber verilmesi gerektiğini söyledi.

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<