JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

İşin Uzmanları Olaya El Attı

Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin, Düzce’deki tarımsal sorunların çözümüne öncülük ettiğini açıklandı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Düzce’de önemli bir geçim kaynağı olan fındığa son yıllarda verdikleri zararlar yüzünden üreticileri canından bezdiren Amerikan Beyaz Kelebeği ile külleme hastalığı konusuna fakültenin özellikle eğildiğine dikkat çekti.

İşin Uzmanları Olaya El Attı
1.193 views Okundu
28 Ocak 2018 - 11:41


Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, fakültenin faaliyetleri, hayata geçirmek istediği projeleri, bölge tarımına katkıları ve gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanmasına önem verdiklerini dile getiren Prof. Dr. Sevcan Öztemiz,  doğal dengenin korunarak geliştirilmesine yönelik bilim ve teknolojiler üreten ve uygulayan, eğitim, araştırma ve yayım çalışmalarının çok disiplinli olarak yürütülmesine öncülük eden, bilgi ile uygulamayı bütünleştirebilecek mühendisler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda, 2 profesör, 2 doçent, 13 yardımcı doçent ve 2 araştırma görevlisi olmak üzere 19 öğretim elemanı, 74 öğrenci ve 6 idari personelle akademik faaliyetleri sürdürdüklerini ifade etti.

Tarımsal sorunların çözümü için birçok girişim hayata geçirildi

Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin tarımsal sorunların çözümüne yönelik girişimlere öncülük ettiğinin altını çizen Öztemiz, “Örneğin, Amerikan beyaz kelebeği ile ilgili Düzce Üniversitesi Koordinatörlüğünde, Düzce Valiliği, Düzce İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odaları işbirliğiyle, fındık bahçelerinin en büyük düşmanı olan Amerikan Beyaz kelebeği zararlısına karşı mücadele programı başlatılmıştır. Yine  fakültemiz tarafından fındıkta külleme hastalığı ile ilgili eğitim verilmiş, tarımla ilgili çeşitli konularda çalıştay, panel, konferans ve toplantılar düzenlenmiştir.” şeklinde konuştu.

“Tarım ekonomide vazgeçilmez bir sektör”

Tarımı, sanayiye hammadde sağlaması nedeniyle ekonomimizde önemli katma değere sahip vazgeçilmez bir sektör olarak nitelendiren Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, gelişen bilgi ve teknolojinin tarımsal faaliyetlere entegre edilmesi, üniversite, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile işbirlikleri kurularak bölge tarımının sorunlarına çözüm bulunması ile tarım sektörünün gelişmesine fırsat ve destek verilmesi gerektiğini belirterek açıklamalarını sonlandırdı.reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<