JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
SON DAKİKA
reklam

reklam

GÖREN; AKÇAKOCA’YA BİR ENTEGRE TESİS KAZANDIRALIM

Bu haber 11 Şubat 2018 - 10:12 'de eklendi ve 1.298 views kez görüntülendi.

 

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Başkanı Akçakocalı İşadamı Ali Haydar Gören, Akçakoca’ya bir fındık işleme tesisi  kazandırmak için ne gerekirse yapacağını belirterek, yerel yönetici ve  iş adamlarına işbirliği çağrısında bulundu.

 

Gören, ‘Sürdürülebilir Fındık Tarımı’ konusunda paydaşların katıldığı panel sonrasında gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

İFMİB Başkanı Gören, 2017 yılında 2 milyar dolarlık fındık ihracatı gelirlerinden Akçakoca’ya 100 milyon dolar gibi bir girdi hesaplanmasının üreticiye nasıl yansıdığını sorusuna da açıklık getirdi.

Akçakocalı üreticilerin fındıktan gerektiği oranda kazanç elde edemediklerini vurgulayan Başkan Gören, ‘’Öncelikle üretici ve çiftçi tanımı benim için çok önemli. Bu 100 milyon dolarlık girdiden fındığı toplayan üreticilerimizin ne kadarının Akçakoca’da yaşayıp yaşamadığı önemli’’ dedi.

Bireysellik yanında kooperatifleşme yada benzeri bir organizasyonun bölgenin kalkınmasında çok etkin bir rol oynayacağını belirten Gören, önceki dönem belediye başkanı Fikret Albayrak’a bu öneriyi getirdiklerini, mevcut belediye başkanı Cüneyt Yemenici’ye de sohbetleri esnasında bu konuyu defalarca dile getirdiğini ifade etti.

 

MÜHİM OLAN AKÇAKOCA’DIR; ÜRÜNDÜR

Siyasi görüşlerin bu konuda hiçbir öneminin olmadığının altını çizen Gören, “Siyasi görüş ne olursa olsun önemli olan Akçakoca’nın kazanımıdır. Bölgenin bir ferdi olarak Akçakoca’nın kalkınmasına sunabileceğimiz bir fayda bizim için en büyük başarıdır’’ şeklinde konuştu.

Akçakoca’ya yapılması olanak dahilinde olan bir fındık entegre tesisi ile görüşlerini de paylaşan Gören şunları söyledi:

‘’Ben buradan sizin de aracılığınızla sesleniyorum. Ben elimi uzatıyorum, gelin hep beraber oluşturacağımız güç ve katılımla Akçakoca için bir yatırımı geçekleştirelim. Ben fındığı biliyorum ve bu alanda gerekene varım. Fındık konusunda gelişim için entegre yapalım, çikolata fabrikası kuralım diyorum. Değerlendirmesini bu konuda girişimde bulunacak arkadaşlara bırakıyorum. Ancak bu oluşumda kamu ve mahalli yönetim çok çok önemlidir. Onların desteği, kanunlar çerçevesinde yatırımcıları bir araya getirme ve alt yapı konusunda sağlayacakları destek çok gereklidir.

Çağrımı yineliyorum. Akçakoca için elbirliği ile fındığımızın değerlendirilmesi için bir yatırım yapalım.”

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    reklam

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    antalya escort bayan