JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

GELECEĞİN MİNİK PROGRAMCILARI SERTİFİKALARINI ALDI

GELECEĞİN MİNİK PROGRAMCILARI SERTİFİKALARINI ALDI
409 views Okundu
26 Şubat 2018 - 9:49


 

Akçakoca’da “minik parmaklar geleceğini programlıyor” adı altında düzenlenen ve 8- 10 yaş gurubunu kapsayan eğitim çalışmasına katılan minik öğrenciler sertifikalarını aldılar.

İlköğrenim çağı öğrencilerini kapsayan habitat-microsoft ve Finansbank ortak projesi olan ve çocukların bilgisayarı  verimli ve üretken kullanımı amaçlayan programa katılan miniklere Halk Eğitim Merkezinde sertifikaları Başkan Yemenici’nin de katılımıyla verildi.

Türkiye’nin teknoloji üreten ve ihraç eden bir topluma dönüşmesine katkı sunmak üzere hayata geçirilen ”minik parmaklar geleceği programlıyor projesi” Akçakoca’da çocuklarla buluştu

8-12 yaş grubu çocukların yer aldığı eğitimlere Belediye Bşaknı Cüneyt Yemenici’nin kızı Cemre de katıldı.

 

Eğitimlerin sonunda arkadaşlarıyla birlikte sertifikasını alan Cemre’yi bu mutlu gününde babası yalnız bırakmadı.

Küçük Cemre, Akçakoca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalılı’dan sertifikasını alırken, oldukça gururlu olduğu gözlenen Başkan Yemenici, kızıyla birlikte bu özel günün hatırasına bol bol fotoğraf çektirdi.

Minik Parmaklar projesi nedir ?

 

GNB Finansbank, Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye tarafından çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek üzere hayata geçirilen minik parmaklar geleceği programlıyor projesinde Akçakoca eğitimleri tamamlandı.

24-25 2018 tarihlerinde Akçakoca Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitime, 8 – 12 yaşları arasında 28 çocuk katıldı.

Çocukların enerjileri ile neşe kattığı interaktif eğitimlerde oyun tasarlayabilmek için düşünülmüş basit ve görsel bir programlama dili olan ”KODU” hakkında bilgi verildi.

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici konumdan çıkıp üretici olmalarını ve algoritmik düşünce sistematiğini içselleştirmelerini hedefleyen eğitimler, çocuklar için kod okuryazarlığına giriş niteliğinde olduğuna dikkat çeken ;

Kursun talep olduğu sürece devam edeceğini belirten  öğretmen Elif Sayın  “Veliler taleplerini  okul anneleri ya da öğretmenler aracılığıyla bize ulaştırabilirler. Yeterli sayı bunlununca kurs açılır. Hiçbir ücret de   söz konusu değildir” dedi ve

Eğitim için kendilerine bilgisayar salonunu açan Halk Eğitim Müdürü Hasan Yalılı’ya teşekkür etti.

 

Miniklerin projeleri değerlendirilecek

Proje, İstanbul, Ankara,  Adana, Mersin, İzmir, Manisa, Adıyaman,  Afyon, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Gaziantep, Elazığ, Kars, Malatya, Erzurum, Eskişehir, Konya, Kayseri, Kırklareli, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Hatay, Düzce, Trabzon, Van olmak üzere 25 farklı ilde 5000 çocuk ile buluşacak.

Eğitimlere katılan çocuklar kendi ürettikleri projeleri değerlendirme şansı da bulacak. KODU ile program yazan ve tüm Türkiye çapında kodu cup’a katılmak için başvuruda bulunan ve projelerini paylaşan adaylara ait projeler oluşturulacak.

 

Bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek

Dereceye girecek ilk 10 projenin sahipleri 2018 yılında düzenlenecek Kodu Cup ödül törenine davet edilecek.

Eğitimler çocuklar için kod okuryazarlığının başlama noktası niteliğinde olacak. Bilgisayar dilinden anlayan, kod yazan çocuklarımız gelecekte hangi mesleği yaptıkları fark etmeksizin bir adım önde olacak.

 reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 19
  • CHP --> 20
  • MHP --> 9
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<