JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Düzce Üniversitesi 12. Kuruluş Yıl Dönümünü Gururla Kutladı

Düzce Üniversitesi 12. Kuruluş Yıl Dönümünü Gururla Kutladı
540 views Okundu
19 Mart 2018 - 15:54


Nitelikli eğitimi, katma değer oluşturan bilimsel çalışmaları ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıları ile bölgenin bilim merkezi olan Düzce Üniversitesi, düzenlediği görkemli törenle 12. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadı.

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 12. Kuruluş Yıldönümü Teşvik ve Ödül Töreni programına; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, il ve ilçe protokolü ile öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve basın mensupları katıldı.

Programın açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası ve Zeytin Dalı Harekatının güzel bir sonuca ermesi sebebiyle mutlu olduklarını belirterek Düzce Üniversitesinin kuruluşundan bugüne yaşadığı büyük gelişim ve değişim hakkında bilgiler paylaştı. 2006 yılında 3 Fakültesi, 5500 öğrencisi, 600 personeli ve 38 milyon TL bütçesi ile eğitim hayatına başlayan Düzce Üniversitesinin, bugün 14 Fakülteye, 31 bin öğrenciye, 2500 personele ve 210 milyon TL genel bütçeye ulaştığını ifade eden Rektörümüz, şu ana kadar sadece Düzce için 173 bilimsel proje üretildiğine dikkat çekti.

Sadece eğitim ve bilim alanında değil sağlık alanında da önemli hizmetler sunduklarına işaret eden Rektörümüz, 320 yatak kapasitesi ile Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin, günlük 2.000 hastaya hizmet verdiğini dile getirerek yapımı tamamlanan ve açılış töreni gerçekleştirilen Dr. Talat Bahçebaşı Binası’nda; Hemodiyaliz Ünitesinin yüzde 120, Kemoterapi Ünitesinin yüzde 66, Uyku Laboratuvarının yüzde 350 oranında kapasitesinin artırıldığına vurgu yaptı.
Düzce Üniversitesinin birçok yatırımı hayata geçirdiğinin altını çizen Rektörümüz, 2017 yılında Dr. Talat Bahçebaşı Ek Binası, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ek Yemekhane Binası, Halı Saha ve Tenis Kortları, Düzce Teknopark ve Cumayeri Meslek Yüksekokulu binasının yapımının tamamlandığını belirtti. Tıp Fakültesi Ek Derslik Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Düzce Üniversitesi Camisi ve Kütüphane gibi yatırımların devam ettiği bilgisini paylaşan Rektörümüz, Spor Bilimleri Fakültesi ve Botanik Bahçesinin ise yakın zamanda yapımına başlanacağını sözlerine ekledi.

Son iki yılda öğretim üyelerine verilen desteği yüzde 70, genel bütçeyi yüzde 55, öğrenci sayısını yüzde 35, toplam kapalı alanı ise yüzde 20 artırdıklarını söyleyen Rektörümüz, Kantin Buluşması, DÜ-Kart, DÜ-Mobil, DÜ-Öğrenci Bilgi Sistemi gibi projeleri yeni uygulamalar olarak başlattıklarını dillendirdi. Yakın zamanda Düzce Üniversitesinin Düzce halkını ağırlayacağı Açık Kampüs ile öğrencilerimizin fikirlerini özgürce ifade edebileceği Açık Kürsü uygulamalarının da başlayacağını ifade eden Rektörümüz, DÜ-Butik ve DÜ-kkan mağazalarını da öğrencilerimizin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Düzce Üniversitesinin başarılarından da söz eden Rektörümüz, URAP kapsamında ülkemizdeki tüm üniversiteler arasında ilk 50 içerisinde yer alan Düzce Üniversitesinin, Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteler Endeksine tekrar girmeyi başararak 35. sırada yer aldığını dile getirdi. Dünyadaki Yeşil Üniversiteler arasına da adını yazdıran Düzce Üniversitesinin, öğrenci memnuniyeti A+ üniversiteler arasında yer alma başarısı gösterdiğini belirterek 2017 yılında madalya sıralamasında ise birinci olduğunu dile getirdi.

İhtisaslaşma alanında dev bir bütçe imkanı elde ettiklerine işaret eden Rektörümüz, birçok işbirliği geliştirdiklerini ifade ederek yaklaşık 300 dönümlük bir arazide22 gönüllü çiftçi ile 46 çeşit tıbbi bitki yetiştirileceği değerlendirmesinde bulundu. Son olarak Düzce Üniversitesinin diğer araştırma ve buluş çalışmalarından bahseden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Necip Fazıl Kısakürek’in “Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Düzce Belediye Dursun Ay yaptığı konuşmada, Belediye olarak Valilikle ve Düzce Üniversitesile birlikte uyum içinde çalıştıklarını belirtti. Her zaman Düzce Üniversitesinin yanında olduklarını söyleyen Dursun Ay, Düzce Üniversitesi öğrencilerinin yerli otomobil üretme konusundaki gayretlerini takdirle karşıladığını ifade ederek Düzce Üniversitesinin 12. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesinin kurulduğu 2006 yılından bugüne büyük bir gelişme gösterdiğine vurgu yaptı. Sadece fiziksel olarak değil, öğrenci sayısı ve nitelik olarak da büyük bir değişim yaşandığına dikkat çeken Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesinin kazandığı başarıların Düzce halkıyla bütünleşme ve kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştiğini dile getirdi. Düzce Üniversitesinin Düzce Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile lisansüstü eğitim protokolleri imzaladığını söyleyen Dağlı, kamu-üniversite işbirliği ve sanayi kültürü çalışmalarının devam ettiğini belirterek ülkemizde sadece 5 üniversitede bulunan Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin Düzce Üniversitesinde kurulduğunu ve bu merkezin 4511 öğretmene bir ay boyunca bağımlılıkla ilgili eğitimler verdiğini kaydetti.

Açılış konuşmalarının sonrasında, 12. Kuruluş Yıldönümü pastasının, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve protokol üyeleri eşliğinde kesilmesiyle devam eden programda, Düzce Üniversitesinin gelişmesine ve öğrencilerimize sağladıkları katkılardan dolayı; Fibrobeton Ticaret Anonim Şirketi, Pekintaş Anonim Şirketi, Superlit Anonim Şirketi, Türk Kızılayı Beşiktaş Şubesi, Giztaş Mühendislik Ticaret Anonim Şirketi, Kastamonu Entegre Anonim Şirketi, İntek Anonim Şirketi, Es Mühendislik, Mekatro Mühendislik ve İssa Yapı Ticaret Limited Şirketi temsilcilerine plaketleri takdim edildi.

Enstitülerimizde yüksek lisans ve doktora tezinde ödül almaya hak kazanan mezunlarımıza Tez Başarı belgelerinin takdim edildiği törende, Düzce Üniversitesi Bilimsel Yayınları ve Proje Geliştirmeyi Teşvik Ödülleri ile 2017 yılı kapsamında Yayın Başarı, Atıf Başarı, Birim Yayın Başarı, Fikri Sınai Mülkiyet, Proje, Keşif, Girişimcilik, Kurumsallaşma ve İhtisaslaşma ile Sanat, Sosyal Sorumluluk, Yurt Dışı Görevlendirme ve Basılı Yayın alanlarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

2017 yılı kapsamında Bilimsel Yayın Teşvik Ödülüne layık görülen akademisyenlerimize belgelerinin takdim edilmesinin sonrasında, Düzce Üniversiteside son bir yıl içinde yeni akademik unvan alan öğretim üyelerimize belgeleri takdim edilerek cübbeleri törenle giydirildi.

Düzce Üniversitesi 12. Kuruluş Yıldönümü programı, konuklar için verilen kokteylin ardından sona erdi.reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<