JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
reklam

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

DİYALİZ MAKİNELERİ YAKINDA GELECEK

Akçakoca Devlet Hastanesi’ne alınacak olan 5 adet diyaliz makinesiyle ilgili olarak gelişmelerde son aşamaya gelindi. Akçakoca Rotary Kulübü’nün girişimleriyle başlatılan süreç, Uluslararası Rotary Vakfı’nın onay aşamasına geldi.

DİYALİZ MAKİNELERİ YAKINDA GELECEK
214 views Okundu
12 Şubat 2019 - 14:28

Akçakoca Devlet Hastanesi’ne alınacak olan 5 adet diyaliz makinesiyle ilgili olarak gelişmelerde son aşamaya gelindi.

Akçakoca Rotary Kulübü’nün girişimleriyle başlatılan süreç, Uluslararası Rotary Vakfı’nın onay aşamasına geldi.

Dünyanın farklı bölgelerindeki Rotary kulüplerinden yapılan bağışların diyaliz makinesinin alınacağı hesaba aktarılmaya başlandığı öğrenilirken, alınacak olan 5 adet diyaliz makinesiyle Akçakoca’daki böbrek hastalarının şifa imkanlarının artacağı öğrenildi.

Diyaliz makinelerinin alımı, Akçakoca Rotary Kulübü’nün ilçeye kazandırdığı birçok hizmetin en büyüğü olarak öne çıkıyor.

2016 yılında kurulan Akçakoca Rotary Kulübü, plajları temizlemekten, kitaplıklar kurdurmaya kadar birçok çevre ve kültür etkinliğini hayata geçirmişti.

Özellikle sağlık alanında Akçakoca için yaptıkları hizmetlerle adından söz ettiren Rotaryenler, ağız ve diş taramaları, mevsimlik fındık işçilerinin çocukları için verdikleri verdikleri sağlık hizmetleri ve kadınlara yönelik meme ve rahim ağzı taramaları gibi çalışmalarla çok ciddi hizmetler vermişti.

Özellikle Hastane ve Toplum Sağlığı Merkezi ile işbirliği halinde iki yıl üst üste yaptıkları rahim ağzı taramaları sağlık çalışmalarıyla iki kadının erken kanser tanısıyla tedavi olmasını sağlamışlardı.

Dünyanın birçok ülkesinde Bakanlıklar ile işbirliği halinde eğitim ve sağlık hizmetleri veren Rotary Kulüpleri, son olarak uluslararası düzeyde organize olup Akçakoca’ya 5 adet diyaliz makinesi kazandıracaklar.

reklam
[anket id=18753]
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<