JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Dikkat! Asansörlerde Sıkı Denetim EKSİKLİKLER GİDERİLMEZSE ASANSÖRLER KULLANIMA KAPATILACAK!!

Dikkat! Asansörlerde Sıkı Denetim EKSİKLİKLER GİDERİLMEZSE ASANSÖRLER KULLANIMA KAPATILACAK!!
451 views Okundu
29 Mart 2018 - 8:46


Akçakoca Belediyesi, Asansörlerin Bakım Onarımı Ve İstenilen Standartlara Uyumlu Hale Getirilmesi Aksi Halde Hizmetten Alıkonulacağı Ve Sorumlular Hakkında Cezai İşlem Uygulanacağını Duyurdu.
Belediye yetkili kurumundan yapılan açıklamada; ”Yapılacak yıllık kontrollerde, asansörler yeşil, mavi, sarı ve kırmızı etiketlerle işaretlenmesi gerekmektedir.
Önceden olduğu gibi tehlikeli bulunan asansörlerin kırmızı etiket ile işaretlenip kullanılmaması sağlanacaktır ve bu eksikliklerin 30 gün içinde giderilmesi gerekmektedir. 2 ay içinde giderilmesi gereken eksiklikler olduğu, sarı etiketle belirtilmektedir. 1 yıl sonraki kontrole kadar yapılması gerekenler için ise yeni bir uygulama olan “mavi etiket” tanımlanmaktadır. Eksiklik tespit edilmeyen asansörler, yeşil etiket ile işaretlenecektir. Kırmızı veya sarı etiketli asansörlerde meydana gelebilecek bir kazadan bina sorumlusu mesul tutulacaktır.
Muayenesi yaptırılmayan ya da sarı veya kırmızı etiketle işaretlenen asansörlerin kusurlarının giderilmemesi halinde tutanak tutulacak, sonrasında belediye tarafından mühürlenerek kapatma işlemi uygulanacaktır.
Yönetmeliğe göre, periyodik kontroller sırasında bakımcı firmanın muayene kuruluşuna eşlik etmesi zorunludur, aksi durumda bakım firmasına ceza uygulanacaktır.
Bina sahiplerinin ya da yöneticilerinin yılda bir kere, asansörlerini Belediye tarafından yetkilendirilmiş A tipi muayene kuruluşlarından randevu alarak muayene ettirme zorunluluğu vardır.
Akçakoca Belediyesi’nin yetkilendirdiği muayene kuruluşu Royalcert Belgelendirme A.Ş dir.” Denilmektedir.

Açıklamada ilgili vatandaşların; Royalcert randevu telefon : (0) 262 322 9251
Bilgi için: Akçakoca Belediyesi
Aydın Acar-Makine Mühendisi 611 4110 (dahili 1907) / 0549 738 9323 telefonlarla irtibat kurmaları istendi.reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 17
  • CHP --> 18
  • MHP --> 8
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<