JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Bolu Belediyesi Güneş Enerjisi Tarlaları Kuruyor

Bolu Belediyesi Güneş Enerjisi Tarlaları Kuruyor
2.391 views Okundu
14 Şubat 2018 - 18:26

reklam


reklam

Kış, spor ve termal turizm merkezlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle her mevsim çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bolu’da, belediye tarafından kurulumuna başlanan güneş enerjisi santralinde aylık 10 bin hanenin kullanımına eş değer enerji üretilecek.

Yılda elde edilecek 1 milyon 300 bin kilovatsaat elektriğin bir kısmıyla Bolu Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin enerji ihtiyacı karşılanacak, geri kalan kısmı elektrik dağıtım şirketlerine satılarak kent ekonomisine katkı sağlanacak.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz: “Tabiatın kalbinden tüm Türkiye’ye güneş enerjisi konusunda öncü olmak istiyoruz. Bu konuda kazandığımız deneyimi yatırım yapmak isteyenlerle de paylaşacağız”

“GES santral uygulamaları konusunda halkımızı bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Bolu enerji üretimi ve kullanımı konusunda da dünyanın yaşanabilir kentleri arasında yer alacak”

Kış, spor ve termal turizm merkezlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle bilinen Bolu’da, belediye tarafından inşasına başlanan güneş enerjisi santralinde yılda elde üretilecek 1 milyon 300 bin kilovatsaat elektriğin bir kısmıyla içme suyu arıtma tesisinin enerji tüketimi karşılanacak, geri kalan kısmı elektrik dağıtım şirketlerine satılarak kent ekonomisine katkı sağlanacak.

“DİĞER İLLERE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ”

Hedeflerinin, kurulumu devam eden santrale ilaveten mevcut bölgedeki arazileri değerlendirmek olduğunu aktaran Yılmaz, şöyle konuştu:

“Arazi tipi GES santrali de kurmak istiyoruz. Seçtiğimiz araziler güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi açısından avantajlı bir konumda. Enerjide Bolu’da yepyeni bir dönem başlıyor. Güneş enerjisi konusunda hem Bolu’ya hem de diğer illere örnek olmak istiyoruz. Her şey Bolu ve Bolu halkı için.”

Yılmaz, güneş enerjisi konusunda önümüzdeki günlerde halkı daha da bilinçlendireceklerini kaydederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bolu gibi verimli topraklara sahip illerde çok sayıda arazi tipi GES yapmak doğru değil, bunun için belediye olarak taşlık arazileri tercih ettik. Bina ve yapıların çatılarında panellerin olması daha akılcı. Bunun için de yapıların çatılarının güneş enerjisi panellerine uygun olması ve panellerin güneye bakması gerekiyor. GES santral uygulamaları konusunda halkımızı bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Bolu enerji üretimi ve kullanımı konusunda da dünyanın yaşanabilir kentleri arasında yer alacak.”

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 33
  • İYİ Parti --> 15
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<