Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

BİNALİ YILDIRIM “SORUNLAR KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK”

BİNALİ YILDIRIM “SORUNLAR KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK”
reklam
1.790 views Okundu
13 Ağustos 2019 - 5:55

İki Günlük Ziyaret İçin Akçakoca’ya gelen son Başbakan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sapakta kendisini karşılayan il ilçe protokolü i Ak Parti ve MHP Milletvekilleri, ilçe teşkilatları ve vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde adeta yerle bir olan Uğurlu ve Esmahanım Köyleri’ne gitti.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, eşi Seniha Yıldırım ve yetkililerle birlikte gittiği Uğurlu ve Esmahanım Köylerinde incelemelerde bulunup selin verdiği zararları gördükten sonra selzede vatandaşlarla buluşup sorunlarını dinledi yapılması gerekenler konusunda açıklamalarda bulundu, sorunların kısa sürece çözüleceğini söyledi..

 

Yaşanan felaketin boyutlarının çıplak gözle görüldüğünde anlatılandan daha büyük olduğunun anlaşıldığına dikkat çeken Yıldırım “ Bir yılda yağan yağışın yarısı kadarının dört saatte düştüğü ve herşeyi önüne katıp ne bulduysa götürdüğü yaşanan felaketinin acılarının sarılması için Devletimiz ilk adan itibaren harekete geçmiş ve bu çalışmaları sürdürmektedir. Bu nedenle bayram gününde selzedelerin acılarını hafifletmek amacıyla yararların sarılması için gereken her türlü gayreti gösteren milletvekillerimiz, kaymakamımız ve belediye başkanımızla, buradayız.

Vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onları dinleme fırsatı bulduk. Giden canlar dışında tüm yaraların sarılacağını belirten bu konuda devlet olarak gereği yapılacaktır diyen Yıldırım “ AFAD, DSİ gibi kurumlar ve bakanlıklar var güçleri ile ilk günden harekete geçmiş, yaralar sarılmaya başlanmıştır ve devam etmektedir. Tabi ki kaybolan mal bir şekilde yerine konur. Ancak buralar bir vadi bir dere yatağı, bundan sonra buna benzer olayların yaşanmaması için bundan önemli bir ders çıkarmak istiyoruz. Buraya yapılacak yeni yolların binaların bu gerçek göz önüne alınarak yapılması önemlidir.

Bu konuda da kimsenin kuşkusu olmasın kimse yalnız ve sorunlarıyla başbaşa bırakılmayacaktır .Devletin tüm kurumları iyi bir koordinasyon içerisinde bu işleri halledeceklerdir.” dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<