JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

BARO’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

BARO’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ
1.143 views Okundu
03 Şubat 2018 - 22:09

reklam


reklam

Türkiye Barolar Birliği çatısı altında Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm konusunda Türkiye Barolar Birliği tarafından başlatılan çalışma kapsamında, Düzce’de sorunlar, çözümler ve pratik bilgilerin aktarıldığı eğitim semineri verildi.

Düzce Baro Başkanı Avukat Azade Ay’ın girişimleriyle başlatılan Kentsel Dönüşüm Eğitimi, Düzce Barosunca düzenlenen seminerle gerçekleştirildi.

Düzce’de bulunan bir otelin konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Zehreddin Arslan, Avukat Ali Rıza İlgezdi ve Avukat Şeref Kısacık, kamulaştırma, kamulaştırmaya karşı başvuru ve davalar, kentsel dönüşümün şartlarıyla ilgili Düzce ve ilçe belediyeleri imar kurullarında çalışan yetkililerle avukatlara bilgiler aktardı.

“Mülkiyet hakkı temel hak ve hürriyetlerden biri”

Seminerin açılışında yaptığı konuşmada, bireylerin hak ve hürriyetleri ne derece korunuyorsa o derece demokrasiden bahsetmenin mümkün olduğunu kaydeden Düzce Baro Başkanı Azade Ay, “Mülkiyet hakkı anayasamızca da korunma altına alınmış temel hak ve hürriyetlerden biridir. Kamulaştırma ise bu hakkın temelini ilgilendirdiğinden özel bir düzenlemedir. Bunun için önemli olması bakımından bu konu hakkında bir seminere ihtiyaç duymuştuk. Bugün de alanında uzman arkadaşlarımızın katılımlarıyla seminerimizi gerçekleştiriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ay, seminerin verimli geçtiğini ve sonuçlarının ilerleyen dönemde kendisini göstereceğini sözlerine ekleyerek seminere katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 33
  • İYİ Parti --> 15
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<