JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

BAKAF Turizm Fuarı 27 – 30 Haziran’da

Aralarında Düzce’nin de bulunduğu 8 ilin katılacağı Batı Karadeniz Tanıtım ve İşbirliği Fuarı 27 – 30 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

BAKAF Turizm Fuarı 27 – 30 Haziran’da
1.025 views Okundu
13 Ocak 2018 - 14:00


Fuarla ilgili bilgiler veren Organizasyon firması yetkilisi Hüseyin Karadeniz fuarın, Türkiye’deki 7 bölge içindeki tek bölgesel fuar olma özelliğini taşıdığını söyledi.

İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek fuara 8 ilin katılacağını söyleyen Hüseyin Karadeniz şöyle konuştu; “BAKAF Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan sizin de bahsettiğiniz gibi kısa adı BAKAF Batı Karadeniz Tanıtım ve İşbirliği fuarı olarak İstanbul fuar merkezinde 20 bin metrekare alanda 8 ilimizin katılacağı bir turizm fuarı. Fuara iştirak edecek illerimiz arasında Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerimizin yer alacağı, iç konsepti de turizm ağırlıklı olan Türkiye Odalar ve Borsalar birliği onaylı bir fuardır. Türkiye’nin ilk bölgesel fuarı dedik. Bu anlamda da gerçekten her yıl Odalar ve Borsalar birliğinin açıkladığı 510 fuar listesi içerisinde ilk kez 8 ilin araya geleceği 7 bölge arasında ki Batı Karadeniz biliyorsunuz bir bölge içerisinde Karadeniz bölgesi içerisinde 3 bölümden biridir. Doğu Karadeniz, Karadeniz ve Batı Karadeniz olmak üzere 3 bölümden ve Türkiye’deki 7 bölge içerisindeki tek bölgesel fuar olma özelliğini taşıyan bir turizm fuarıdır.

2023 turizm strateji planlaması içerisinde Kültür ve Turizm bakanlığımızın ve devlet hükümet planlamasının içerisinde 2023 turizm stratejisi içerisinde yer alan bir rakam var. Burada deniliyor ki; 2023 yılında Türkiye 63 milyon turiste ev sahipliği yapacak. 89 milyar dolar turizm geliri var. Kişi başı da bir turistin harcaması gereken para 1350 dolar gibi planlanmış. Biz 2017 yılını Türkiye’de 29 milyon turistle kapattık. 29 milyon turistin arasında Bolu’nun da içinde bulunduğu 8 ili kapsayan turizm değerlerini daha iyi ve olanaklarını daha iyi ifade edebilmesi için BAKAF’ın önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bölge doğal ve tabii güzellikleriyle ön plana çıkmış. Bölge turizm olanakları yanı sıra yabancı misyon şefleri başta olmak üzere yabancı yatırımlarında buradan özellikle konaklamanın yanında turizm olanaklarıyla birlikte bu fuarda yer alacaklar. İnşallah biz bu anlamda Ortadoğu’ya da bu turistik bölgelerimiz içerisine dahil ederek Lübnan’da konuk ülke olmasının sağladık. Bu vesile ile inşallah çok yakında onlarla ilgili yapılacak bir sözleşme ile Lübnan’da konuk ülke olmuş olacak. Burada bir diğer önemli çalışmamızda uluslararası üniversiteler birliğinin içerisinde olduğu 60’a yakın özellikle Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan 60’a yakın üniversite burada stand açacak. Şöyle özetleyelim. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı dedik. 9 ve 10 hollerde bakanlıklar, valilikler, konuk ülke, il ve ilçe belediyleri, ticaret odaları, üniversiteler, turizm sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların yanı sırada 11’inci holde de özellikle bölgemize haiz özel ürünleri, insanlarımız 9 ve 10 holleri gezdikten sonrada  bölgemize ve illerimize has olan ürünleri de 11 holden alma şansına sahip olacaklar.”reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

Yeni Seçenek

Onayla Ekle


  • Ak Parti --> 19
  • CHP --> 20
  • MHP --> 9
  • Saadet Partisi --> 5
  • İYİ Parti --> 14
  • DSP --> 0
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 4
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<