Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

AFETZEDELERE HÜRMETEN MÜZİĞİ KESEN LUNAPARK YÖNETİMİNDEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

AFETZEDELERE HÜRMETEN MÜZİĞİ KESEN LUNAPARK YÖNETİMİNDEN ÖZÜR AÇIKLAMASI
reklam
2.602 views Okundu
21 Temmuz 2019 - 8:21

 

Akçakoca’yı derinden sarsan an kayıplarının yaşandığı binlerce kişiyi milyonlarca zarara uğratan yüzyılın sel felaketi nedeniyle bir açıklama yapan Kılıç Lunapark işletmecisi Ezgi Urgan bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek ve Akçakoca halkından özür dilemek için bir açıklamada bulundu.

Akçakoca Balıkçı Barınağı içerisinde kurulu olan Kılıç Lunapark’ın işletmecisi Ezgi Urgan, işletmelerinde selin yaşandığı ilk gün felaketin boyutlarını bilmediklerinden her gün olduğu gibi müzikli hizmeti sürdürdüklerini ancak felaketin büyüklüğünü durumun vehametini öğrenir öğrenmez müzik yayınını kapattıklarını belirten

Urgan, “ Sel felaketinin ikinci gününden itibaren işletmemizde iş ve gelir kaybına yol açsa dahi afetin acılarını hep birlikte sarıncaya dek lunaparkta müzik yayını yapmayacğız” dedi

Urgan yaptığı açıklamada tam olarak ;

“ Afet nedeniyle ilçemizde yaşanan can kaybı ve maddi hasarlarla ilgili özür ve başsağlığı…

Bizler Kılıç lunapark çalışanları olarak Akçakoca ve Düzce’nin diğer ilçelerinde yaşanan afetten dolayı büyük bir üzüntü duymaktayız.

Afet sürecinin ağır sonuçları ve söz konusu ağır kayıplar açısından acı içerisinde bulunuyoruz. Bazı uygulamalar yüzünden yanlış anlamaları gidermek, kayıplarımızın yasını paylaşmak adına bir başsağlığı ve özür mesajı yayımlamak istedik.

Üzüntü veren elim afet olayı sürecin de, olayın büyüklüğü ve tahribatı hakkında yeterli düzeyde bilgi sahibi olamadığımızdan hareketle, parkta açılan müzik sonucunda birtakım yanlış anlamalar ortaya çıkmıştır.

Öncelikle, bu müzik yayını kesinlikle durumun bilgisine sahip olmamamız sonucun da, yanlışlıkla gerçekleştirilmiş ve bu nedenle birtakım reaksiyonlara sebebiyet verilmiştir.

Buna neden olan müzik yayını ve onun yarattığı olumsuz sonuçlar adına herkesten özür diliyoruz.

Ayrıca içinde bulunulan afet süreci, sürecin yarattığı kayıplar nedeni ile derin üzüntülerimizi bildirmek istiyoruz.

Bizler her ne kadar dışarıdan gelmiş olsak da, derin acıyı en yoğun bir şekilde paylaştığımızı, süreçten kaynaklanan üzüntüyü hissettiğimizi, kayıp aileleri ve beldemizde bulunan herkesle bu süreçte ortaklaştığımızı bildirmek istiyoruz.

Bütün bu ağır dönemin etkilerinin bir an önce silinmesi ve kayıplarımızla ilgili iyi haberlerin gelmesini temenni ediyoruz.

Yaşamını yitiren hemşerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu büyük afet dolayısıyla beldemiz sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hepimizin başı sağolsun.

Özellikle bizden kaynaklı yanlış anlamalara, olumsuz kimi durumlara yeniden yol açılmayacağını da bilhassa dile getirmek istiyoruz.

Yaşanan afetin bir daha yaşanmaması, sözkonusu müzik yayınından dolayı olumsuz düşüncelerin ortadan kaldırılması, hepimizin yaşanan acılarda ortaklaşmamız temelinde, kötücül düşünce ve yaklaşımların oluşturulmaması umudu ve dileği ile Akçakocalı hemşehrilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Kılıç Lunapark personeli ve işletme sahipleri.” İfadesine yer verdi.

KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<