JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
reklam

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

76 yaşında okuma yazma öğrendi!

76 yaşındaki Hacer GÜL, Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Düzce Gölyaka Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursta okuma yazma öğrendi.

76 yaşında okuma yazma öğrendi!
224 views Okundu
12 Şubat 2019 - 12:35
05 Şubat 2018 tarihi itibariyle başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Düzce Gölyaka Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursa katılan 76 yaşındaki Hacer GÜL, kurs öğretmeni Çiğdem COŞKUN rehberliğinde okuma yazma öğrendi. Hacer teyze yaşadığı bu büyük mutluluğun kendisi gibi çeşitli nedenlerle okuma yazma öğrenememiş yaşıtlarına örnek olmasını istiyor.
   Ailenin en büyük çocuğu olan Hacer GÜL, 5 kardeş, diğer kardeşleri erkek. Okula gönderilmemiş, köyün öğretmeni iki kez okula kaydını yaptıysa da babası o dönemde kız çocukları okula gönderilmediği için her seferinde kaydını sildirmiş. Hacer teyzenin 3’ü kız, 1’i erkek olmak üzere 4 çocuğu, 15 torunu var.
   Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Düzce’de 543 kurs açıldı. Bu kurslara 3.375’i kadın, 257’si erkek olmak üzere toplam 3.632 kursiyer katıldı.

reklam
[anket id=18753]
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<