JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
SON DAKİKA

reklam

376 ÖĞRENCİ İLK KEZ YAPILAN SINAVDA TER DÖKTÜ


reklam
Bu haber 02 Haziran 2018 - 18:15 'de eklendi ve 384 views kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene ilk kez yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı LGS Akçakoca da 376 öğrencinin katılımıyla yapıldı.

Türkiye genelinde Binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği sınavın ilk oturumu bu sabah saat 09:30’da başladı.

Düzce’de toplam 4 bin 399 öğrenci sınava girerken, Akçakoca’da iki okulda yapılan sınavlara ise 376 öğrenci girdi.

Barbaros Anadolu Lisesi’nde 301 öğrenci, Mustafa Açıkalın’da ise 75 öğrenci sınava girdi.

İki bölüm halinde gerçekleştiren sınavda öğrenciler 1. Bölümde Sosyal Bilimler alanında 60  dakika sınav olduktan sonra Fen ve Matematik bölümünde ter döktüler.

 

Sabah sınav saati başlamadan Barbaros Anadolu Lisesi   bahçesinde toplanan öğrencilere Okul Müdürü Nurettin Çabuk sınavla ilgili dikkat edilmesi gereken konularda kısa bir açıklama yaptı uyarılar ve tavsiyelerde bulundu.

Sınava girecek öğrencilerin hemen hemen tamamının yanında velisinin de olduğu görüldü.

 

Büyük bir heyecanla sınava giren öğrenciler, sınav süresinin dolmasıyla bahçeye çıkıp birbirleriyle kritik yaparken velileriyle de sınav sonuçlarını değerlendirdiler.

Çok sayıda öğrenci, sorulan soruların zorluk dereceleriyle ilgili olarak, önceleri çok tedirgin olduklarını, ancak sınava girdikten sonra soruların çok da zor olmadığını fark ettiklerini söylediler.


reklam
reklam