JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

2018 Yılı Havzalarda Desteklenecek Ürünler Açıklandı

2018 Yılı Havzalarda Desteklenecek Ürünler Açıklandı
1.320 views
06 Ocak 2018 - 10:44

Tarım Havzaları Daire Başkanlığı tarafından 2017 yılında Milli Tarım Projesi Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında 941 tarım havzası belirlenerek, stratejik öneme haiz, insan sağlığı ve beslenmesi açısından önemli, arz açığı olan, hayvan beslenmesi için önem arz eden ve arzdan kaynaklanan nedenlerle fiyat dalgalanmaları olan 21 üründen her havzada en uygun ve en verimli olanlarının desteklenmesine karar verilmişti.  Milli Tarım Projesiyle tarımsal desteklerin sadeleştirileceğini ve etkinliğinin arttırılacağını vurgulayan Tarım Havzaları Daire Başkanlığı, Havza Bazlı Destekleme Modelinde çiftçilerin kullandığı mazotun %50’sinin destekleneceğini belirterek  “Milli Tarım Projesi Havza Bazlı Destekleme Modeli kapsamında, Ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme haiz, bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi – sağlığı ve hayvansal üretim açısından önemli 21 ürünün istatistikî verileri, ekim nöbeti (münavebe), iklim, toprak ve topografya, su kısıtı verileri (mevcut su potansiyeli ve bitki su tüketimi), il-ilçe (Kamu, STK ve Üniversiteler) önerileri de dikkate alınarak oluşturulan Karar Destek Sistemi sonuçları ile il / ilçe müdürlüklerimizle Temmuz-Ağustos döneminde yapılan toplantı/telekonferans görüşmeleri neticesinde 2018 üretim yılı havzalarda desteklenecek ürün listeleri oluşturulmuştur.” Denildi.

Açıklanan listelerde Düzce, Bolu, Zonguldak ve ilçelerinde şu ürünler destek kapsamına girdiği görüldü.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

    <