JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
SON DAKİKA

Yolsuzluklar Konusunda Halk Ne Düşünüyor?


Bu haber 01 Aralık 2017 - 22:13 'de eklendi ve 1.209 views kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun adını ilk defa duyduğum Man adasıyla ilgili olarak,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının para transferleri yaptılar açıklamasını dinlediğimde,toplumun bu konudaki olaylara tepkisinin ne olduğu araştırmasının yapılıp yapılmadığına baktım.

A ve G’nin sahibi Adil Gür bundan tam 9 yıl önce yolsuzluklar ile ilgili bir araştırma yapmış.Neşe Düzel’in Adil Gür ile yaptığı bir söyleşi iki gün üst üste Taraf’ta yayımlanmış.17.09.2008.

Adil Gür bu konuda özetle şunları söylüyor.”Seçimlerde dürüstlük faktörü sanıldığı kadar önemli değil.Seçmenlerin yüzde 20’sinin siyasi tercihi yolsuzluk iddialarından etkileniyor.Yüzde 80 yolsuzluk iddialarından etkilenmiyor.Halkın birinci önceliği aş,iş ve para.Türkiye’de eğitimli kesimlerin siyasi tercihi yolsuzlukları dikkate alıyor.Çoğunluk yolsuzluklardan etkilenmiyor.”

Bu tablodan en çok yararlananlar da hiç kuşkusuz,bunu en iyi bilebilecek durumda olanlar.Daha açık bir ifadeyle siyasetçiler,gücü elinde bulunduran iktidar mensupları Ve yakınları.
Nasıl olsa halkın umurunda değil diye cep doldurmaya çalışmak bu yüzden bu ülkenin kaderinden bir türlü silinip atılmıyor.

Öyle tahmin ediyorum ki iddianın doğru çıkması durumunda yine yüzde 80 çoğunluk tepki göstermeyip,üstüne üstlük,”Çalıyorlar ama iş de yapıyorlar.”diyecek.

“HALK BÖYLE OLUNCA SOYGUN KAÇINILMAZ”OLUR.


Ali Solak
Ali Solakalisolak@akcakocahavadis.com
reklam
 
Akçakoca Havadis Haberleri
Facebook Grubu · 1.759 üye
Gruba Katıl
Doğru ve İlkeli Gazetecilik. Bizi Takip Etmeye Devam Edin. Batı Karadeniz'den Haberiniz Olsun. Haberleri Paylaşarak Gazetemize Destek Verebilirsiniz.
 
<