JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Akcakoca Havadis Gazetesi

reklam

Yolsuzluklar Konusunda Halk Ne Düşünüyor?

Yolsuzluklar Konusunda Halk Ne Düşünüyor?
Ali SolakAli SolakTÜM YAZILARI
1.209 views Okundu
01 Aralık 2017 - 22:13

reklam


reklam

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun adını ilk defa duyduğum Man adasıyla ilgili olarak,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının para transferleri yaptılar açıklamasını dinlediğimde,toplumun bu konudaki olaylara tepkisinin ne olduğu araştırmasının yapılıp yapılmadığına baktım.

A ve G’nin sahibi Adil Gür bundan tam 9 yıl önce yolsuzluklar ile ilgili bir araştırma yapmış.Neşe Düzel’in Adil Gür ile yaptığı bir söyleşi iki gün üst üste Taraf’ta yayımlanmış.17.09.2008.

Adil Gür bu konuda özetle şunları söylüyor.”Seçimlerde dürüstlük faktörü sanıldığı kadar önemli değil.Seçmenlerin yüzde 20’sinin siyasi tercihi yolsuzluk iddialarından etkileniyor.Yüzde 80 yolsuzluk iddialarından etkilenmiyor.Halkın birinci önceliği aş,iş ve para.Türkiye’de eğitimli kesimlerin siyasi tercihi yolsuzlukları dikkate alıyor.Çoğunluk yolsuzluklardan etkilenmiyor.”

Bu tablodan en çok yararlananlar da hiç kuşkusuz,bunu en iyi bilebilecek durumda olanlar.Daha açık bir ifadeyle siyasetçiler,gücü elinde bulunduran iktidar mensupları Ve yakınları.
Nasıl olsa halkın umurunda değil diye cep doldurmaya çalışmak bu yüzden bu ülkenin kaderinden bir türlü silinip atılmıyor.

Öyle tahmin ediyorum ki iddianın doğru çıkması durumunda yine yüzde 80 çoğunluk tepki göstermeyip,üstüne üstlük,”Çalıyorlar ama iş de yapıyorlar.”diyecek.

“HALK BÖYLE OLUNCA SOYGUN KAÇINILMAZ”OLUR.

reklam

reklam

Seçim Anketi

2019 Yerel Seçimlerinde Akçakoca'da Hangi Parti Belediye Başkanlığını Kazanır?

  • Ak Parti --> 31
  • DSP --> 0
  • CHP --> 32
  • İYİ Parti --> 14
  • MHP --> 26
  • Saadet Partisi --> 5
  • Vatan Partisi --> 0
  • ben --> 6
Gönder
Sonuçlar
KÖŞE YAZARLARI
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Akçakoca Havadis Copyright © 2015 AkcakocaHavadis Sitedeki Tüm Içerik Kaynak Gösterilmeksizin Kullanilamaz. Köşe Yazıları ve Yorumlardan Yazarları Sorumludur.

<